ترفند های درست کردن ابلیمو ی طبیعی و شیوه صحیح نگهداری ازان

ابلیموی طبیعی

ترفند های درست کردن ابلیموی طبیعی و شیوه صحیح نگهداری از ان

با فرارسیدن ماه تیر و مرداد لیمو ترش ها هم خود را در میان مغازه های تره بار و میوه فروشی به نمایش میگذارد.گرفتن ابلیموی طبیعی بهترین را برای استفاده از چاشنی جات در غذاست و تا حد امکان از اب لیموهای صنعتی استفاده نکنید.

برای اب لیمو گرفتن اول باید لیمو های سبز درشت و اب دار را خریداری کنید تا اب لیموی مرغوب تری داشته باشید.سپس اب لیمو ها را 24 ساعت در یک تشت که پر از اب ولرم است بگذارید تا کامل خیس بخورد و از خشکی در اید.

بعد از اب گیری اگر کم بود با ابمیوه گیریه خانه و اگر زیاد بود ترجیحا به یک مکان تمیز در بیرون اب گیری کنید.سپس با رد کردن از یک تور تمیز که فقط برای این کار به شکل قیفی که انتهای ان بسته است دوخته اید رد کنید.

وجود تفاله در اب لیمو ماندگاری ان را خیلی کم میکند.البته تفاله هار ا در نندازید با صبر و حوصله دانه های لیمو و پوست جامانده را جدا کنید و در بسته های کوچک بسته بندی کنید و در فریزر نگهداری کنید.

تفاله هارا میتوان در استفاده از خیلی غذا ها مانند مرغ شکم پر یا ماهی و…استفاده کنید.از این تفاله ها میتوان در شربت ابلیمو هم مقداری ریخت تا هم ظاهری زیبا و هم طعم خوبی داشته باشد.

لیمو ترش با داشتن ویتامین ث زیاد و خاصیت های که دارد برای بدن خیلی مفید است.اب لیموی تازه را در بطری های شیشه ای که کامل شسته و در معرض نور خورشید قرار گرفته بریزید.

نکته:هیچ وخت اب لیمو را داخل بطری های پلاستیکی و گرم یا جلوی نور افتاب قرار ندیدچون اب لیمو با داشتن اسید قوی با بطری پلاستیکی واکنش میدهد و سرطان زا است.

از مقدار لیمو ترش های که خریدی نیم کیلو جدا کنید و ان دا داخل اب ب جوش امده که مقداری نمک هم داخل ان ریخته ایدبه مدت سه دیقه جوش دهید تا تلخی ان برود و بعد در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید خشک شدن لیمو زمان بر است.

نکته:برای در ست کردن لیمو عمانی لیمو را یک ماه بایدزیر نور خورشید قرار دهید تا کامل خشک شود اگر داکل لیمو خیس باشد حتی خییلی کم باعث کپک زدگی میشود.

درباره شیدا پژوهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *