میل جنسی در نوجوانی

مشورت کردن با روانشناسان و مشاوران متخصص کودک و نوجوان  در مورد میل جنسی در نوجوانی
سن متوسط اولین آمیزش جنسی چقدر است ؟

تاثیر دوستان و همسالان در ایجاد رابطه ی جنسی در نوجوانان ؟

میل جحنسی در نوجوانی

قبل از هر چیز باید این تذکر را بدهیم که از مطالبی که در این مقاله می خوانید آشفته نشوید ، نهراسید و بخوانید و آگاه شوید و فرزندان خود را نیز قبل از ارتکاب هر اشتباهی آگاه کنید . با ما باشید .

سن متوسط اولین آمیزش جنسی در میان نوجوانان
در دخترها سن متوسط اولین آمیزش جنسی ، حدود ۱۶ سالگی است و در پسرها به طور متوسط ، حدود ۱۵/۵ سالگی است . در هر سنی در نوجوانی ، فعالیت جنسی در پسرها بیشتر از دخترهاست .

هیچ شکی وجود ندارد که نوجوان ها در مقایسه با یک نسل قبل ، به تعداد بیشتر و در سن کمتر ، رابطه ی جنسی دارند بیشتر بالغین هم از این حقیقت آگاه هستند . وقتی از والدین سوال می شود که چه چیزی در مورد نوجوان هایشان بیشتر نگرانشان می کند ، تقریبا همیشه ، بی قید و بندی در مورد مسائل جنسی ، در صدر قرار می گیرد .

البته که من هم با دوست دخترم رابطه دارم ، بیشتر دوستام هم رابطه ی دارند . چه اهمیتی دارد ؟

برای بیشتر والدین داشتن نوجوانی که از لحاظ جنسی فعال است ، مشکل بزرگی محسوب می شود . اما همان طوری که از جملات بالا می شود فهمید ، آمیزش جنسی در میاننوجوان ها شایع است . فقط این آمارها را ملاحظه کنید :

اگر چه فقط چهار درصد از نوجوان های ۱۲ساله آمیزش جنسی را امتحان کرده اند اما این عدد به طور فزآینده ای در طی سال های نوجوانی زیاد می شود . در سن ۱۷ سالگی کمی بیشتر از نیمی از تمام نوجوان های آمریکایی ، دست کم یک بار رابطه جنسی داشته اند که البته این آمار در کشور ما هم کم نیست .

عالمی نماینده خراسان رضوی در خبرگان شد
بخوانید

این عدد در سن ۱۹ سالگی باز هم به میزان خیلی بیشتری بالا می رود ، در این سن ، هشتاد درصد پسرها و هفتاد درصد دخترها فعالیت جنسی داشته اند .

آیا این نگرانی های والدین واقعا به جاست ؟ در خیلی از موارد احتمالا نه . بی قید و بندی یک واژه قدیمی است که در ذهن بیشتر والدین داشتن شرکای جنسی متعدد را تداعی می کند ، اما حتی در دنیای امروزی ، این اصطلاح بیشتر در مورد پسرها قابل استفاده است تا دخترها .

در حقیقت بیشتر زن ها بی قید و بی مبالات نیستند . مطالعات نشان می دهد که بیش از ۵۰ دخترهایی که در دوره ی نوجوانی آمیزش جنسی داشته اند ، فقط دارای یک شریک جنسی بوده اند . و بیش از ۸۰ آن ها ، سه شریک یا کمتر داشته اند ، ولی از طرف دیگر ، پسرها تمایل به داشتن شرکای جنسی بیشتری دارند .

میل نوجوانان به رابطه جنسی

میل نوجوانان به رابطه جنسی
بله ، این صحت دارد که خیلی از نوجوان ها نسبت به والدین خود ، در سن پایین تری اولین تجربه ی جنسی را کسب می کنند ، اما محققان گزارش می دهند که در اکثر موارد ، این فعالیت جنسی مخصوصا در دخترها فقط در یک رابطه متعهدانه و طولانی مدت رخ می دهد .

پس رابطه ی جنسی تصادفی ، عادی نیست و برعکس ، خیلی از نوجوان هایی که از لحاظ جنسی فعال اند در مورد افرادی که با آن ها رابطه دارند ، کاملا گزینشی عمل می کنند و هنوز هم بعضی ها ، تا زمان ازدواج یا دست کم تا وقتی شخصی را که می خواهند با او ازدواج کنند پیدا نکرده اند صبر می کنند .

آیا مردان کوتاه قد شریک بهتری برای زندگی هستند؟
بخوانید

بر پایه ی یک مطالعه حدود ۸۰ درصد دخترها گفته اند ، با پسری که دوستش نداشته باشند یا قصد ازدواج با او را نداشته باشند ، آمیزش جنسی نخواهد داشت .

خیلی از نوجوان ها ، اگر می شد یک بار دیگر انتخاب را انجام می دادند ، بر پایه ی گفته ی خودشان کمی بیشتر صبر می کردند و دیرتر اولین تجربه ی جنسی را انجام می دادند .

نتیجه ی مطالعات آماری در مورد میل جنسی دوره نوجوانی
مثلا محققان در یک مطالعه ی آماری روی ۳۵۰۰ نفر دانش آموزان دبیرستانی ، گزارش دادند که ۸۳ درصد از پسر و دخترهایی که فعالیت جنسی داشتند ، در پاسخ به سوالی که بهترین سن اولین آمیزش جنسی را پرسیده شد ، را ذکر کردند که بالاتر از سن اولین تجربه جنسی خود آن ها بود‌ و ۴۳ درصد سن مناسب را بیشتر از سن فعلی خود ذکر کرده بودند .

تاثیر همسالان و دوستان در ایجاد رابطه جنسی و میل جنسی در نوجوانی
نوجوان شما دائما از دوستان و هم سالان خود داستان هایی درباره این که آن ها با دوست پسر یا دوست دخترشان چه کارهایی که نمی کنند ، می شنوند ، در نتیجه بعضی از نوجوان ها ممکن است احساس کنند که همه غیر از من این کار را انجام می دهند .

اما برای این که او بتواند دید کاملی داشته باشد شما باید مطالبی در مورد مسائل جنسی در اختیار او قرار دهید . اول از همه به فرزندتان یادآوری کنید که بعضی از نوجوان ها در مورد تجربیات جنسی خود اغراق می کنند .

طنز : تاریخچه ی تقلب از کجا شروع میشود ؟؟!
بخوانید

در ضمن حتما در مورد ارزش ها ی خودتان پیرامون روابط جنسی قبل از ازدواج و مسائل مرتبط با آن ، با نوجوانتان صحبت کنید .

آیا رابطه ی در زمینه یک رابطه ی عاشقانه مجاز است ؟ آیا از این امر تا زمانی که نوجوان به حد کافی رشد کند تا بتواند به طور مسئولانه ای با مسئله ی جلوگیری از بارداری برخورد کند ، باید اجتناب شود ؟

آیا همیشه باید تا زمان ازدواج صبر کنند ، اعم از این که روابطشان متهعدانه باشد یا نه ونوجوان رشد یافته باشد یا نه ؟ با نوجوانتان به طور شفاف و زود و به موقع ارتباط برقرار کنید و به او بگویید که موضع شما چیست و شما دوست دارید نوجوانتان از لحاظ جنسی چه رفتارهایی داشته باشد .

منبع : دکتر هیرو

به این مطلب امتیاز دهید

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

همچنین ببینید

واکسن آنفولانزا وبهترین زمان استفاده از آن چگونه است؟

واکسن آنفولانزا وبهترین زمان استفاده از آن چگونه است؟ واکسن آنفولانزا زمان تزریق:از ماه اکتبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *