میل جنسی در نوجوانی

مشورت کردن با روانشناسان و مشاوران متخصص کودک و نوجوان  در مورد میل جنسی در نوجوانی
سن متوسط اولین آمیزش جنسی چقدر است ؟

تاثیر دوستان و همسالان در ایجاد رابطه ی جنسی در نوجوانان ؟

میل جحنسی در نوجوانی

قبل از هر چیز باید این تذکر را بدهیم که از مطالبی که در این مقاله می خوانید آشفته نشوید ، نهراسید و بخوانید و آگاه شوید و فرزندان خود را نیز قبل از ارتکاب هر اشتباهی آگاه کنید . با ما باشید .

سن متوسط اولین آمیزش جنسی در میان نوجوانان
در دخترها سن متوسط اولین آمیزش جنسی ، حدود ۱۶ سالگی است و در پسرها به طور متوسط ، حدود ۱۵/۵ سالگی است . در هر سنی در نوجوانی ، فعالیت جنسی در پسرها بیشتر از دخترهاست .

هیچ شکی وجود ندارد که نوجوان ها در مقایسه با یک نسل قبل ، به تعداد بیشتر و در سن کمتر ، رابطه ی جنسی دارند بیشتر بالغین هم از این حقیقت آگاه هستند . وقتی از والدین سوال می شود که چه چیزی در مورد نوجوان هایشان بیشتر نگرانشان می کند ، تقریبا همیشه ، بی قید و بندی در مورد مسائل جنسی ، در صدر قرار می گیرد .

البته که من هم با دوست دخترم رابطه دارم ، بیشتر دوستام هم رابطه ی دارند . چه اهمیتی دارد ؟

برای بیشتر والدین داشتن نوجوانی که از لحاظ جنسی فعال است ، مشکل بزرگی محسوب می شود . اما همان طوری که از جملات بالا می شود فهمید ، آمیزش جنسی در میاننوجوان ها شایع است . فقط این آمارها را ملاحظه کنید :

اگر چه فقط چهار درصد از نوجوان های ۱۲ساله آمیزش جنسی را امتحان کرده اند اما این عدد به طور فزآینده ای در طی سال های نوجوانی زیاد می شود . در سن ۱۷ سالگی کمی بیشتر از نیمی از تمام نوجوان های آمریکایی ، دست کم یک بار رابطه جنسی داشته اند که البته این آمار در کشور ما هم کم نیست .

این عدد در سن ۱۹ سالگی باز هم به میزان خیلی بیشتری بالا می رود ، در این سن ، هشتاد درصد پسرها و هفتاد درصد دخترها فعالیت جنسی داشته اند .

آیا این نگرانی های والدین واقعا به جاست ؟ در خیلی از موارد احتمالا نه . بی قید و بندی یک واژه قدیمی است که در ذهن بیشتر والدین داشتن شرکای جنسی متعدد را تداعی می کند ، اما حتی در دنیای امروزی ، این اصطلاح بیشتر در مورد پسرها قابل استفاده است تا دخترها .

در حقیقت بیشتر زن ها بی قید و بی مبالات نیستند . مطالعات نشان می دهد که بیش از ۵۰ دخترهایی که در دوره ی نوجوانی آمیزش جنسی داشته اند ، فقط دارای یک شریک جنسی بوده اند . و بیش از ۸۰ آن ها ، سه شریک یا کمتر داشته اند ، ولی از طرف دیگر ، پسرها تمایل به داشتن شرکای جنسی بیشتری دارند .

میل نوجوانان به رابطه جنسی

میل نوجوانان به رابطه جنسی
بله ، این صحت دارد که خیلی از نوجوان ها نسبت به والدین خود ، در سن پایین تری اولین تجربه ی جنسی را کسب می کنند ، اما محققان گزارش می دهند که در اکثر موارد ، این فعالیت جنسی مخصوصا در دخترها فقط در یک رابطه متعهدانه و طولانی مدت رخ می دهد .

پس رابطه ی جنسی تصادفی ، عادی نیست و برعکس ، خیلی از نوجوان هایی که از لحاظ جنسی فعال اند در مورد افرادی که با آن ها رابطه دارند ، کاملا گزینشی عمل می کنند و هنوز هم بعضی ها ، تا زمان ازدواج یا دست کم تا وقتی شخصی را که می خواهند با او ازدواج کنند پیدا نکرده اند صبر می کنند .

بر پایه ی یک مطالعه حدود ۸۰ درصد دخترها گفته اند ، با پسری که دوستش نداشته باشند یا قصد ازدواج با او را نداشته باشند ، آمیزش جنسی نخواهد داشت .

خیلی از نوجوان ها ، اگر می شد یک بار دیگر انتخاب را انجام می دادند ، بر پایه ی گفته ی خودشان کمی بیشتر صبر می کردند و دیرتر اولین تجربه ی جنسی را انجام می دادند .

نتیجه ی مطالعات آماری در مورد میل جنسی دوره نوجوانی
مثلا محققان در یک مطالعه ی آماری روی ۳۵۰۰ نفر دانش آموزان دبیرستانی ، گزارش دادند که ۸۳ درصد از پسر و دخترهایی که فعالیت جنسی داشتند ، در پاسخ به سوالی که بهترین سن اولین آمیزش جنسی را پرسیده شد ، را ذکر کردند که بالاتر از سن اولین تجربه جنسی خود آن ها بود‌ و ۴۳ درصد سن مناسب را بیشتر از سن فعلی خود ذکر کرده بودند .

تاثیر همسالان و دوستان در ایجاد رابطه جنسی و میل جنسی در نوجوانی
نوجوان شما دائما از دوستان و هم سالان خود داستان هایی درباره این که آن ها با دوست پسر یا دوست دخترشان چه کارهایی که نمی کنند ، می شنوند ، در نتیجه بعضی از نوجوان ها ممکن است احساس کنند که همه غیر از من این کار را انجام می دهند .

اما برای این که او بتواند دید کاملی داشته باشد شما باید مطالبی در مورد مسائل جنسی در اختیار او قرار دهید . اول از همه به فرزندتان یادآوری کنید که بعضی از نوجوان ها در مورد تجربیات جنسی خود اغراق می کنند .

در ضمن حتما در مورد ارزش ها ی خودتان پیرامون روابط جنسی قبل از ازدواج و مسائل مرتبط با آن ، با نوجوانتان صحبت کنید .

آیا رابطه ی در زمینه یک رابطه ی عاشقانه مجاز است ؟ آیا از این امر تا زمانی که نوجوان به حد کافی رشد کند تا بتواند به طور مسئولانه ای با مسئله ی جلوگیری از بارداری برخورد کند ، باید اجتناب شود ؟

آیا همیشه باید تا زمان ازدواج صبر کنند ، اعم از این که روابطشان متهعدانه باشد یا نه ونوجوان رشد یافته باشد یا نه ؟ با نوجوانتان به طور شفاف و زود و به موقع ارتباط برقرار کنید و به او بگویید که موضع شما چیست و شما دوست دارید نوجوانتان از لحاظ جنسی چه رفتارهایی داشته باشد .

منبع : دکتر هیرو

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

2 دیدگاه

 1. متاسفانه در ایران رابطه جنسی قبل از ازدواج از دید خانواده و حتی همسر آینده خیلی کار زشتی به حساب میاد.
  بیشتر نوجوان های ما به خود ارضایی روی آوردند و حتی کسانی هم که خود ارضایی میکنن باز هم با رابطه داشتن با یه دختر میترسند.
  من معلم تاریخ هستم و با پسر های زیادی تو طول روز سر و کار دارم و همه ی عادات اونا رو میدونم متأسفانه خانواده هاشون اونا رو در فشار مذهبی قرار دارند و من سعی دارم واقعیت ها رو بهشون نشون بدم و نکته ی جالب پرسش اکثر دانش آموزام اینه که آیا ایرانی ها اسلام رو به راحتی پذیرفتند و پاسخ دادن به این پرسش برای من خیلی جالبه چون میفهمم اونا دارن به عقاید خودشون شک میکنن و نه شبهه که بروند از یک روحانی بی سواد بپرسند.
  خوشبختانه دهه هشتادی ها مثل پدر و مادر هاشون خیلی متعصب نیستند و این یعنی تغییری بزرگ در جامعه ی اسلامی ما.
  من با هم نسل های دهه 70 خودم که بحث تاریخی میکنم به فرض مثال متوجه میشم که اونا فقط هر جا رو که به نفعشون باشه ذکر میکنن.
  ولی یه موضوع دیگه درمورد سواد جنسی کودکان و نوجوان هاست.
  بیشتر خانواده های ایرانی به بچه هاشون آموزش جنسی نمیدند و نتیجه اش میشه سعید طوسی و اکثر نوجوان ها هم از دوست و رفیقاشون مسائل جنسی رو یاد گرفتن و من هروقت یه بحثی در مورد این مسائل با دانش آموزانم میکنم میفهمم که اونا اطلاعات ناقصی دارند و امیدوارم که خانواده های جدید دیگه این روش رو پیش نگیرند.
  #اعتصاب_معلمان
  #Atheist

 2. مشاور کسب و کار

  سلام
  .
  من از گوگل اتفاقی اومدم اما جالبه برام ۳۰ دقیقست اینجا دارم
  .
  با اجازتون اینجا برای دوستم تو واتس اپ فرستادم
  .
  ممنون

  افزایش فروش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *