رنگ خون و نشانه های سلامتی یا عدم سلامتی دردوران پریود خانم ها

رنگ خون درقاعده گی و نشانه های سلامتی یا عدم سلامتی دردوران پریود خانم ها

پریوداپریود

قاعده گی یک نشان حیاتی مانند دیگر نشانه های حیاتی بدن است که هر ماه به مدت تقریبی 7 روز دربدن خانم ها به وجود میایدو این نشان دهنده سلامت هورمونی شماست.و حال رنگ خون در قائده گی خود به شیش رنگ تقسیم میشود که هر رنگ نشانه حامله بودن یا نبودن یا مشکل  ویا سلامتی بدن فرد است.

اگر پریود شما به رنگ قرمز خیلی روشن و ابکی است ممکن است شما کمبودتغذیه ای داشته باشید.بخصوص اگر زمان پریود شما کمتر شده باشدو خون ریزی خیلی کمی داشته باشید شما کمبود خونی شدید دارید و باید حتما به پزشک و چکاب انجام دهید.واگر برعکس در طول یک شب مجبورید چندین بار پد یا تامپون تان را عوض کنیدو به طور منظم احساس گیجی داریدبه احتمال زیاد کمبود اهن دارید.

اگر رنگ خون شما به قهوه ای تیره متمایل است اول از همه جای نگرانی نیست.دیواره رحم هر کسدر دوره های مختلف با روند متفاوتی میریزد و مانند اثر انگشت متفاوت است و ممکن است تکه های قدیمی از جداررحم دربدنتان باقی مانده باشدو در حال دفع شدن از بدن است. ما مطمئن نیستیم چرا این اتفاق می افتد ولی گاهی اوقات خون مدتی در جایش باقی مانده و کم کم از بدن خارج می شود. این تکه ها زمان زیادی برای اکسید شدن دارند، به همین دلیل به رنگ قهوه ای یا سیاه درمی آیند.

اگر ترکیبی از خاکستری وقرمز روشن باشدممکن است عفونت STD/STI داشته باشیدکه در این حالت بوی ناخوشایندو زننده ای هم داردو حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

اگرشبیه به مربای قرمز رنگ غلیظ با لخته های بزرگ است ممکن استفیبروئید های رحمی یا سطح پروژسترون کم واستروژن بالا داشته باشید.ولی اگر لخته ها به اندازه یک چارکیا بزرگتر باشندنشان دهنده عدم تعادل جدی هورمونی باشد که در این حالت پیشنهاد میشودلبنیات سویا وشکر را کاهش دهید.

ودرحالتی که رنگ خون صورتی روشن باشد ممکن است تغذیه نامناسب، سندرم تخمدان پلی کیستیک،یاسطح استروژن در بدن شما پایین باشدو یا نشان از شروع دوران یائسگی باشد.که بهتر است به  پزشک مراجعه کنید.

اگر روشن وبه رنگ کرن بری یا قرمز روشن که کمی به رنگ گیلاس است میتواند نشان دهنده علایم سلامتی بدنتان باشد که جای خوشحالی دارد.

این اطلاعات به صورت کلی و نتیجه تحقیق های بسیاریست ولی شما به این اطلاعات اکتفا نکنید و در صورت هر گونه مشکل یا علامت خاصی به پزشک مراجعه کنید واز سلامتی خود مطمئن شوید.

 

درباره شیدا پژوهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *