فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است

فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است و هیچ مجازاتی ندارد !

وبسایت تابناک باتو: اگر یک زندانی در آلمان فکر فرار به سرش بزند، برای این کار مجازات نمی شود، به دلیل اینکه فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است.
بنا بر این گزارش، بر خلاف قوانین سایر کشورها، آلمان زندانیانی را که از زندان ها فرار می کنند مجازات نمی کند.

فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است

این در حالی است که در سایر کشورهای جهان فرار از زندان باعث افزایش مجازات، از دست دادن امتیازات های به دست آورده توسط زندانی و یا اقدامات تأدیبی مقتضی همراه شود تا به نوعی پیام و درس عبرتی برای اقدامات مشابه باشد، ولی این قضیه در آلمان شکل و سیاق دیگری دارد.
تاریخ وضع قانون فرار از زندان در آلمان به سال ۱۸۸۰ میلادی بازمی گردد. قانونگذاران آلمانی بر این باور بودند که آزاد بودن و تلاش برای دستیابی به آزادی فطری بشر است. به همین دلیل تصمیم گرفتند تا فرار از زندان را غیرقانونی اعلام نکنند، ولی با وجود این، یک راز در ورای این قانون وجود دارد.

فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است

در چه صورت فرار از زندان در آلمان جرم نیست؟!
فرار از زندان در آلمان مغایر با قانون این کشور نیست، ولی تنها در صورتی که زندانی در فرآیند فرار به دارایی های زندان آسیبی وارد نکند؛ بریدن میله ها با اره، ویران کردن حصار و دیوارها، آسیب رساندن به فرد دیگر از جمله این کارها هستند‌.

اگر زندانی در طول فرار یکی از این کارها را انجام دهد، مجازات می شود‌. به همین دلیل، تعداد خیلی کمی از فرار از زندان های آلمان با عدم مجازات روبه رو می شوند.

اتریش و مکزیک هم قانون مشابهی دارند، ولی در صورتی که زندانی در اثنای فرار پنجره را بشکند و از آن بیرون بپرد و یا به دارایی های زندان آسیب وارد کنند مجازات می شود.

فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است

بنا بر ماده ی ١۵۴ سیستم قضایی مکزیک اقدام به فرار از زندان مجازات ندارد، مگر اینکه با یک یا چند زندانی دیگر تبانی کند و یا رفتارهای خشونت آمیزی در طول فرار علیه دیگران از آنها سر بزند، در این صورت با شش ماه تا سه سال حبس مجازات خواهد شد. در غیر این صورت، پس از دستگیری مجازات معهود خود را بدون کم یا زیاد از سر خواهند گذراند.

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.