آسیب آشنایی اینترنتی و ازدواج اینترنتی

آشنایی اینترنتی را نباید به تنهایی در انتخاب همسر استفاده کرد، اما اگر اینترنت بر آگاهی و آشنایی بیشتر طرفین از ازدواج بیفزاید به عنوان یک راه آشنایی به شرطی که فقط در حد آشنا شدن به کار آید، قابل قبول است

 آسیب آشنایی اینترنتی و ازدواج اینترنتی

با تشکر از شما مخاطب گرامی بابت مشورت گرفتن تان قبل از تصمیم گیری برای این امر مهم و تأثیرگذار در زندگی آینده تان. با توجه به متن پیامک تان، شما فاکتورهای خودتان و فرد مورد نظر را به طور کامل بازگو نکردید ولی این را بدانید استفاده از رسانه های نوین به تیغ دو لبه می ماند و اگر فردی بخواهد با یک نگاه احساسی و بدون آگاهی، همسرش را از طریق اینترنت برگزیند و خانواده ای بر پایه احساسات، بنا شود ناگزیر احتمال بی ثباتی و عدم موفقیت در زندگی زناشویی بیشتر می شود.

آشنایی اینترنتی را نباید به تنهایی در انتخاب همسر استفاده کرد، اما اگر اینترنت بر آگاهی و آشنایی بیشتر طرفین از ازدواج بیفزاید به عنوان یک راه آشنایی به شرطی که فقط در حد آشنا شدن به کار آید، قابل قبول است. با این حال مراقب باشید این ارتباط که بدون هیچ آشنایی واقعی ادامه دارد، می تواند شما را درگیر توهمات و واقعیات ساختگی کند.

ازدواج اینترنتی , آشنایی اینترنتی

اصل و نسبش را از کجا فهمیدید؟

توجه داشته باشید واقعیت این است که فضای نامطمئن مجازی نمی تواند ملاک دقیق و قابل اعتنایی برای یافتن یک شریک دائمی به حساب آید و من نمی دانم اصل و نسب خانواده دختر مورد علاقه تان را با توجه به گفت و گوهایی که در فضای مجازی داشته اید متوجه شده اید یا در واقعیت دیده اید؟ هرچند به نظر می رسد تا به حال با یکدیگر در فضای حقیقی دیدار نداشته اید چون به آن اشاره نکرده اید، در ادامه با مرور بر آسیب های آشنایی در فضای مجازی از شما می خواهم در این تصمیم گیری مهم، نهایت دقت را داشته باشید.

بی اعتمادی:

یکی از عمده ترین آسیب هایی که زندگی شما را که به واسطه آشنایی در فضای مجازی با یکدیگر ازدواج کرده اید، تهدید می کند، بی اعتمادی است چراکه همواره این دغدغه با شماست که آیا همسرتان با افراد دیگری هم در فضای مجازی گفت و گو می کند یا نه؟ آشنایی در فضای اتاق های گفت و گوی مجازی، بعدها آثار عمیقی بر روابط زناشویی شما می گذارد چراکه شما و طرف مقابل تان در مرحله نخست برای برقراری ارتباط با یکدیگر و جلب توجه طرف مقابل در دنیای مجازی ناگزیرید در برخی موارد خود را بسیار ایده آل معرفی کنید و نتوانید تا ابد آن گونه پشت نقاب بمانید.

نرسیدن به شناخت:

معمولا افرادی گفت و گوی اینترنتی را انتخاب می کنند که به دلایلی نمی خواهند دیده و کاملا شناخته شوند. همچنین در این گونه ارتباطات، شناخت جدی امکان پذیر نیست چون 2 طرف مراقب خود هستند و طبیعی است که فهرستی از معایب خود را در اختیار دیگری قرار نمی دهند؛ بنابراین در چنین ارتباط هایی، ارائه اطلاعات غلط از سوی یکی از طرفین به دیگری، درصد بالایی را به خود اختصاص می دهد.

تصور آرمانی از طرف مقابل:

در نحوه آشنایی اینترنتی چون فقط از فرد مقابل خوبی می شنوید، او را کاملا آرمانی و خوب تصور می کنید چون روابط در آشنایی اینترنتی براساس احساسات است و در آینده زندگی مشترک با کوچک ترین رفتار منفی، تصور می کنید انتخاب تان اشتباه بوده است و تحمل ادامه زندگی برای تان سخت خواهد شد.

ناتوانی در بررسی هم کفو بودن:

در این روش آشنایی فقط یک یا دو تا از حواس شما درگیر می شود به همین دلیل اطلاعات غیر کلامی از فرد رو به رو ندارید یعنی توان بررسی هم کفو بودن از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی برای تان دشوار خواهد بود.

توصیه نهایی

همین حالا به شما توصیه می کنم برای ادامه آشنایی و شناخت کامل از یکدیگر، پای خانواده ها را وسط بکشید و تمام ملاک هایتان را با فرد و خانواده طرف مقابل ارزیابی کنید. همچنین جلسات متعدد گفت و گوی حضوری در کنار خانواده ها با یکدیگر داشته باشید تا بتوانید یک تصمیم عاقلانه بگیرید.

گردآوری باران پاتوق

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

یک دیدگاه

  1. مطلب خوبی بود.شاد باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *