خانه / خبر news / مردم فعلا گوشی نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

مردم فعلا گوشی نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

تلفن همراه نخریدطی ماه‌های اخیر و با افزایش و نوسان نرخ ارز در بازار،قیمت کالاهای مختلف وارداتی نیز با افزایش روبرو شد به گونه‌ای که تلفن همراه نیز از این قاعده مستثناء نبود ودر این بازه زمانی شاهد افزایش قیمت بی‌رویه و کم‌سابقه‌ای در بازار تلفن همراه بوده‌ایم.وامید است در اینده نزدیک وضعیت بهتر شود

با وجود این که بازار تلفن همراه طی هفته‌های گذشته با افزایش بی‌سابقه‌ قیمت مواجه شده و مردم برای خرید این کالا سردرگم هستند، رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اعلام کرد که مردم فعلا گوشی نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

درمیان این ثابت نبودن قیمت کالاها سودجویان ازاب گلالود ماهی گرفتن و یک دستگاه گوشی تلفن همراه با برندی چینی که تا حدود یک ماه پیش قیمتی تقریبا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت، امروز به بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

حالا در وعده ای دیگر رییس اتحادیه فروشندگانابراهیم درستی، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن همراه دراین رابطه گفت: تلفن همراه اعلام کرد که مردم فعلا گوشی نخرند، چرا که تا یک هفته آینده وضعیت بهتر می‌شود.

همچنین ابراهیم درستی درپاسخ به سوال خبرنگار ها برای ثابت نبودن نرخ موبایل در بازار گفت:هم‌اکنون دیگر ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات گوشی اختصاص پیدا نمی‌کند و بخشی از این نوسان قیمت به این دلیل است، اما توصیه می‌شود فعلا گوشی تلفن همراه نخرید، چرا که در آینده نزدیک شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.

حدود ۱۳۰ هزار تلفن همراه که با ارز دولتی وارد شده بود و هم‌اکنون توقیف شده است، به امید خدا به زودی رفع توقیف و در بازار با همان نرخ ارز دولتی عرضه می‌شود که سبب کاهش قیمت خواهد شد؛ بنابراین مردم بهتر است فعلا دست نگه دارند تا اوضاع بهتر شود

مقتول از ارتباطات نامشروع حرف زد، او را با اسلحه کشتم
بخوانید

سوال ونگرانی مردم در این باره این است که  آیا عدم تخصیص ارز دولتی باعث کاهش قیمت در بازار موبایل می شودیانه؟ در شرایطی که شرکت های بسیاری از واردکنندگان گوشی با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی، محصولات را با قیمت های چند برابری در اختیار فروشندگان قرار دادند، چه تضمینی وجود دارد که آنها با علم به اینکه ارز دولتی دریافت نخواهند کرد، گوشی های خود را با قیمت پایین تر به فروش برسانند؟

درباره شیدا پژوهان