خانه / خبر news / اخبار اقتصادی / هزینه نذری دادن به هیئت ۱۰۰نفره با وجود اقتصاد کنونی چقدر میشود؟

هزینه نذری دادن به هیئت ۱۰۰نفره با وجود اقتصاد کنونی چقدر میشود؟

هزینه نذری دادن به هیئت ۱۰۰نفره با وجود اقتصاد کنونیهزینه نذری

با شروع ماه محرم بازار پخت نذری در میان هیئت‌ها داغ می‌شود و افراد برای ادا کردن نذر خود در این روزهای اقدام به پخت غذا می‌کنند.ویکی از دغدغه های اصلی هزینه نذری دادن است

هزینه نذری برای یک هیئت ۱۰۰ نفره بسته به نوع غذا متغیر است که این غذاها از قیمه و قرمه سبزی گرفته تا آبگوشت وانواع پلو ها و … را شامل می‌شود.

حال برای درست کردن یک قیمه برای یک هیئت ۱۰۰ نفره باید تمام هزینه‌ها از دیگ و اجاق گرفته تا برنج، گوشت و لپه را محاسبه کرد.

این در حالی است که برای اجاره دو عدد دیگ، اجاق گاز، کپسول و آبکش، و… وسایل مورد نیاز دیگر باید ۳۳۰ هزار تومان هزینه نذری کرد.

به علاوه برای پخت یک قیمه برای ۱۰۰ نفر باید حدود ۲٫۵ کیلو لپه استفاده کرد که هرکیلو لپه ۶ هزار و ۸۰۰ تومان است که در مجموع باید ۱۷ هزار تومان هزینه نذری کرد.

این در حالی است که برای ۱۰۰ نفر باید ۱۵ کیلو برنج استفاده کرد که هر کیلو برنج معادل ۱۳ هزار تومان و جمعا باید ۲۰۰ هزار تومان برای خرید برنج هزینه نذری  کرد.

در این میان نمی‌توان وجود گوشت گوسفندی را در خورشت نذری نادیده گرفت که باید برای ۱۰۰ نفر ۷٫۵ کیلو گرم گوشت استفاده کرد که حدود ۳۰۰ هزار تومان می‌‎شود، در این میان باید برای خوش طعم کردن گوشت از ادویه‌های متفاوتی استفاده کرد که هزینه آن حدود ۲۰ هزار تومان هزینه نذری می‌شود.

تلاش بی‌ثمر اروپا برای محافظت از بانک‌ها در همکاری با ایران
بخوانید

به علاوه در کنار نیازهای اساسی برای پخت یک قیمه نذری مواد دیگری چون سیب‌زمینی، پیاز و روغن را نمی‌توان نادیده گرفت که با یک حساب سر انگشتی هزینه دو حلب روغن، ۵ کیلو سیب زمینی و ۵ کیلو پیاز حدود ۷۰ هزار تومان هزینه نذری است.

با این تفاسیر بعد از آماده شدن غذای نذری باید به سراغ قیمت ظروف یک‌بار مصرف رفت که هزینه ۱۰۰ عدد ظرف و قاشق یکبار مصرف ۱۴ هزار تومان هزینه نذری می‌شود.

براساس گزارش میزان، برای درست کردن غذای نذری برای هیأت ۱۰۰ نفره باید در مجموع حدود یک میلیون تومان هزینه نذری کرد که با بالا رفتن تعداد نفرات هزینه آن نیز به نسبت افزایش خواهد یافت این اعداد و ارقام در حالی است که افراد خود مهارت آشپزی کردن را داشته باشند در غیر این صورت هزینه گرفتن آشپز نیز به سایر هزینه‌های تهیه یک غذای نذری اضافه می‌شود.

درباره شیدا پژوهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.