خانه / آشپزی و شیرینی پزی / چگونه بامیه و لوبیای همیشه سبز و خوش مزه در فریزر نگهداری کنیم؟

چگونه بامیه و لوبیای همیشه سبز و خوش مزه در فریزر نگهداری کنیم؟

بامیه و لوبیا

چگونه بامیه و لوبیای همیشه سبز و خوش مزه در فریزر نگهداری کنیم؟

بامیه و لوبیا از جمله صیفیجاتیست که خواص زیادی دارندو البته ترفداران زیادی هم دارند این دو نوع صیفیجات در فصل های تابستان و در اواخر فصل مرداد و اوایل شهریور برداشت میشود.

در انتخاب و خرید بامیه و لوبیا زرنگ و تیز باشید هر چه بامیه ریز تر و هرچه لوبیا ترد تر و نوبر تر باشد هم طعم و هم خواص بهتر دارد و زمان پخت کمتری هم صرف میشود.

بامیه را اصولا بعد ار پاک کردن اول در اب به جوش امده ۱۰ دیقه میپزند و بعد ابکشی میکنندو خیلی هام در اب به جوش امده مقداری نمک اضافه میکنند که این کار گرچ ه طعم بهتری دارد و لی باعث میشود بامیه رنگ اصلی خود را از دست بدهد.

بامیه را میتوان خشک کرد در سایه و این طور هم استفاده کرد و گاهی هم میتوان از اضافه بامیه بعد از خشک کردن اسیاب کرد و در خورشت ها برای لعاب دادن به غذا استفاده کرد.

لوبیا سبز رامیتوان با انجام دادن یک سری ترفند ها سبز و خوش رنگو خوش طعم نگهداری کرد لوبیا سبزرا بعد از گرفتن انتهای ان خوب بشوریدو ان را در اندازه های مختلف برای کاربرد های مختلف قطعه قطعه کنید در اندازه های ۵سانتی برای استفاده در پیتزا لوبیا پلو و ماکرانی و در اندازه های ۱۰ سانتی برای استفاده در خورشت و در اندازخ واقعی برای سرخ کردن و کنار گذاشتن در ظرف خوراک مرغ میتوان بسته بندی کرد .

فیلم: بستنی یخی های مدرن و با کلاس! - آشپزی
بخوانید

سپس ۳دیقه در اب به جوش امده بپزید و سپس سریع در اب یخ بریزیدفقط ۳ دقیقه سپس اب کشی کنید و در کیسه های مخصوص  و زیپ دار نگهداری کنید

برای بسته بندیه موادی که قرار است بسته بندی کنید یک ظرف پر از اب کنار دستتان قرار دهاید و سپس انتهای نایلون را که مواد در ان است در ظرف اب بندازید  تا کامل هوای ان تخلی هشود سپس سریع زیپ ان را ببیندید.

خورشت بامیه و لوبیا به مقدار مساوی بینظیر است حتما امنحان کنید و لذت ببرید .سعی کنید زمان خرید و زمانی که تازه است بیشتر استفاده کنید وخورشت مخلوط بامیه و لوبیا را اگر نمیدانید و هوس کردیددر مطالب بعدی ما حتما دیدن فرماید.

بامیه و لوبیا

درباره شیدا پژوهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.