خانه / پزشکی و سلامت / ایا روانشناسان در زندگی شخصیه خود بامشکل مواجه میشوند؟+تصویر

ایا روانشناسان در زندگی شخصیه خود بامشکل مواجه میشوند؟+تصویر

روانشناسانایا روانشناسان در زندگی شخصیه خود بامشکل مواجه میشوند؟

ایا روانشناسان خود واقعا روان اند؟ایا زندگی های خودشان مشکل دارد؟

به فرض اگر هم این باشد ایا نباید به ان ها مراجعه کرد؟

وقتی به مردم میگوییم به روانشناس مراجعه کنید از زبان ان ها زیاد میشنویم که میگوییند :بابا این روانشناسان خودشان روانی اند، مشکل دارند.قطعا اینحرف یک مکانیسم دفاعی ناکار امده است.از ان جا که خود شیفتگی در خون ما ایرانیها است و دوست داریم حرف اول و اخر را خودمان بزنیم.و خودمان را نیز عاقل و کامل میدانیم.

رجوع به روانشناسان  برایمان سخت است اینقدر سخت که مثلا اگر با بچه یمان مشکل پیدا کنیم.حاضریم دو میلیون برایش هزینه کنیم و یک تبلت بخریم تا صدایش بریده شوداما حاضر نیستیم صد هزارتمان هزینه کنیم و به یک مشاور یا روانشناس کودک مراجعه کنیم تا مسئله را برایمان کمی روشن تر کند.

و راحت تر با این مسئله کنار بیایم.چون اطلاعات کافی راجع به روانشناسان نداریم و از شغل او و کارهای که میتواند برای بهبود زندگیان بکند اطلاع کافی نداریم.

حالا این را به کنار ایا روانشناساها واقعا روانی اند اگر روانی نیستند ایا خودشان زندگی های موفق ودرستی دارند؟واقعا نمی دانم.

کار اماری درستی انجام نشده است که چیزی نشان دهد.اما این را میدانم که زندگیه فردی روانشناس با دانش او هیچ ربطی ندارد. روانشناسی به خاطر استفاده از پژوهش های تجربی و تحلیل های اماری،بیشترین دقت را درمیان علوم انسانی دارد.

اما ایا اگر چون روانشناسی علم دقیقی داردروانشناس هم باید بهترین زندگی را داشته باشد. واگر نداشته باشد نمیتوان از دانشش استفاده کرد.

چگونه وزنمان را کم کنیم؟
بخوانید

مگر تمام کسانی که اقتصاد میخوانندسرمایه دار های جامعه اند؟مگر ان های که تربیت بدنی میخوانند همه قهرمان المپیک هستند؟مگر عادل فردوسی پور که بهترین تحلیل های فوتبالی را میکند  میتواند یک دریبل به علی دای بزند ؟

مگر شما تا به حال پیش دکتر پوست و مو کچل نرفته اید؟مگر تا به حال ریه های خودتان رابه متخصص که سیگار میکشدنشان نداده اید؟ جراحی که دماغتان را عمل نکرده است که خودش دماغی زیبا ندارد.

درباره شیدا پژوهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.