7عامل مخرب ازدواج که به آرامی باعث از هم پاشیدگی کانون یک خانواده میشود.

متخصصان ازدواج می گویند این 7 مورد می تواند به آرامی باعث از هم پاشیدگی کانون یک خانواده شود.                          

7عامل مخرب ازدواج:

متاسفانه رفتارهایی وجود دارند كه در ریشه یابی مشکلات خانوادگی كمتر راجع به آنها صحبت شده درحالیکه می توانند جزو عوامل اصلی در تخریب یک رابطه باشند و ممکنه شما و شریک زندگی تون گاهی این اشتباهات را در طول زندگی مشترکتون انجام داده باشید.

 

متخصصان ازدواج، شش رفتاري که به آرامي مي تواند باعث فروپاشی یک ازدواج شود را عنوان مي كنند:

7عامل مخرب ازدواج:

7عامل مخرب ازدواج:
7عامل مخرب ازدواج:

 

  1. دروغ گفتن به همسر در مورد مسائل مالی

 

  1. وقت گذراني زن و شوهر در کنار هم، مهم است اما گاهی به همسرتان اجازه دهيد گاهي با دوستانش وقت بگذراند اين مي تواند به بهبود رابطه شما كمك كند.

 

برای هر دو شما ایجاد و حفظ دوستی با دیگران بسیار مهم است. می توانید از طریق دوستان تان تجارب، دیدگاه ها و پشتیبانی هاي ديگري بدست آوريد که در واقع ممکن است باعث بهبود ارتباط تان شود. شما باید خارج از رابطه خود يك همراز داشته باشيد.

 

  1. دبرا کمپبل، یک روانشناس و متخصص ازدواج در ملبورن، استرالیا مي گويد: “اگر بندرت به هم مي رسيد و یکدیگر را لمس مي كنيد یا به جایی رسيده ايد که فقط ارتباط جنسي ویژه ي مناسبتي (تولد، سالگرد ازدواج و تعطیلات) داريد، راهي به سوی یک ازدواج نافرجام را در پيش گرفته ايد.

او مي گويد: ” لازم نیست هر روز رابطه جنسی داشته باشيد اما لمس عاشقانه در طول روز، مهم است.”

کمپبل مي گويد: ” شما باید بدانید که هیچ کس دیگری در زندگی همسرتان معشوق انتخابي او نبوده است و یا اين كه او كس ديگري را با شما قابل مقایسه نمي داند.”

  1. در حالی که حفظ دوستی ها، اهميت دارد اما دوستي هاي اشتباه مي تواند اثرات منفی در سلامت رابطه شما داشته باشد.

رفتار دوست شما به طور جدی بر ازدواج تان تاثیر می گذارد. آيا دوستان شما در خلوت از سرخوردگی هايشان در مورد شریک زندگی شان شکایت مي كنند؟ آیا دوستان تان به همسرشان خيانت مي كنند؟

 

رفتارهای بد دوستانتان به طور جدی در تغییر عادات شما نقش دارند. از سوی دیگر، ارتباط با افراد متاهلي که مرزهای سالم دارند به نفع شما و شریک زندگی تان است. شما بايد در مورد چگونگي تاثيرگذاري اين روابط در بهتر يا بدتر شدن طرز فکرتان هوشيار باشد.

 

  1. هنگامی که همسر شما به شکلی ناعادلانه مسئول شستن و اتو كردن لباس ها است، اين باعث ایجاد خشم و مانع ارتباط می شود. در واقع، مطالعه اي از دانشگاه آلبرتا در سال 2015 نشان داد که زوجين با کارهای تقسیم نشده، رضایت كمتري از رابطه و رابطه جنسی کمتري نيز نسبت به زوج هایی دارند كه كارها را بین خود تقسيم مي كنند.

اين سوال كه چه کسی مسئول تمیز کردن خانه است ممکن است مسئله مهمي در آغاز یک رابطه نباشد، اما این امر مي تواند عامل مهمي در مشاجرات بعدی باشد.

مهم نیست که شما فرد تمیزی هستيد و یا فردی شلخته، آنچه مهم است اين است آیا همسری که تمیز است می تواند انعطاف پذیری داشته باشد و اين كه آيا همسر شلخته می تواند هر از چند گاهي  تمیزكاري كند يا خير. خشم می تواند در طول زمان ايجاد شود پس بايد صادقانه درباره اولویتهایتان در مورد نظم و ترتیب در منزل صحبت كنيد.

  1. ارتباط متفكرانه براي تداوم عشق ضروری است – نه فقط اين كه مثلا بگوئید” عزیزم امروز چطور بود؟” و يا “برنامه های آخر هفته مون چيه؟”-

داشتن مکالماتی در مورد رابطه تان به معنای مطرح كردن سوالات عمیق تر و بي انتها اهمیت زیادی دارد. مثلاً: ” من چه كاري می توانم براي حفظ و بهبود اين رابطه انجام دهم؟ ” امروز کی از همه بيشتر احساس نزديكي و عشق نسبت به من داشتي؟ یا مثلا چه زمان هایی احساس می کنی مرا بیشتر دوست داری؟”

 

بيان این نوع از مکالمات ممکن است در ابتدا بي اهميت به نظر برسد اما در طول زمان، ارزش آن را مي ببینید.

 

 

  1. سندرم هم اتاقی یک عامل مخرب خاموش اما شایع در رابطه ها است. هنگامی که به وضعیت هم اتاقی مي رسيد، احساس مي كنيد در حالی که دارید با هم زندگی می کنید، اما تنها صاحب یک فضای مشترک، حساب بانکی مشترك و بچه های مشترک هستید.

 

هنگامی که به عنوان هم اتاقی به انتهای یک رابطه نزدیک می شوید، باید تکان شديدي به روال زندگيتان بدهيد و عشق و شور و شوق را به رابطه بياوريد.

 

باید به زندگیتان تنوع بدهید. برای تزریق تنوع به رابطه، توصیه مي شود كه زوجين برای صرف زمان با يكديگر و انجام یک کار مشترک وقت بگذارند.

 

بايد چیزی وجود داشته باشد كه هر دو طرف در مورد آن انرژی و هیجان داشته باشند. مثلا بازسازی و تغيير دكوراسيون خانه، يا انجام بازی رایانه اي با هم، بيرون رفتن در آخر هفته ها یا یادگیری طبخ يك غذاي جديد. آنچه باعث بهبود این رابطه می شود را کشف کرده و سپس آن را انجام دهيد.

 

درباره farshad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *