۷عامل مخرب ازدواج که به آرامی باعث از هم پاشیدگی کانون یک خانواده میشود.

متخصصان ازدواج می گویند این ۷ مورد می تواند به آرامی باعث از هم پاشیدگی کانون یک خانواده شود.                          

۷عامل مخرب ازدواج:

متاسفانه رفتارهایی وجود دارند که در ریشه یابی مشکلات خانوادگی کمتر راجع به آنها صحبت شده درحالیکه می توانند جزو عوامل اصلی در تخریب یک رابطه باشند و ممکنه شما و شریک زندگی تون گاهی این اشتباهات را در طول زندگی مشترکتون انجام داده باشید.

 

متخصصان ازدواج، شش رفتاری که به آرامی می تواند باعث فروپاشی یک ازدواج شود را عنوان می کنند:

۷عامل مخرب ازدواج:

7عامل مخرب ازدواج:
7عامل مخرب ازدواج:

 

  1. دروغ گفتن به همسر در مورد مسائل مالی

 

  1. وقت گذرانی زن و شوهر در کنار هم، مهم است اما گاهی به همسرتان اجازه دهید گاهی با دوستانش وقت بگذراند این می تواند به بهبود رابطه شما کمک کند.

 

برای هر دو شما ایجاد و حفظ دوستی با دیگران بسیار مهم است. می توانید از طریق دوستان تان تجارب، دیدگاه ها و پشتیبانی های دیگری بدست آورید که در واقع ممکن است باعث بهبود ارتباط تان شود. شما باید خارج از رابطه خود یک همراز داشته باشید.

 

  1. دبرا کمپبل، یک روانشناس و متخصص ازدواج در ملبورن، استرالیا می گوید: “اگر بندرت به هم می رسید و یکدیگر را لمس می کنید یا به جایی رسیده اید که فقط ارتباط جنسی ویژه ی مناسبتی (تولد، سالگرد ازدواج و تعطیلات) دارید، راهی به سوی یک ازدواج نافرجام را در پیش گرفته اید.

او می گوید: ” لازم نیست هر روز رابطه جنسی داشته باشید اما لمس عاشقانه در طول روز، مهم است.”

کمپبل می گوید: ” شما باید بدانید که هیچ کس دیگری در زندگی همسرتان معشوق انتخابی او نبوده است و یا این که او کس دیگری را با شما قابل مقایسه نمی داند.”

  1. در حالی که حفظ دوستی ها، اهمیت دارد اما دوستی های اشتباه می تواند اثرات منفی در سلامت رابطه شما داشته باشد.

رفتار دوست شما به طور جدی بر ازدواج تان تاثیر می گذارد. آیا دوستان شما در خلوت از سرخوردگی هایشان در مورد شریک زندگی شان شکایت می کنند؟ آیا دوستان تان به همسرشان خیانت می کنند؟

 

رفتارهای بد دوستانتان به طور جدی در تغییر عادات شما نقش دارند. از سوی دیگر، ارتباط با افراد متاهلی که مرزهای سالم دارند به نفع شما و شریک زندگی تان است. شما باید در مورد چگونگی تاثیرگذاری این روابط در بهتر یا بدتر شدن طرز فکرتان هوشیار باشد.

 

  1. هنگامی که همسر شما به شکلی ناعادلانه مسئول شستن و اتو کردن لباس ها است، این باعث ایجاد خشم و مانع ارتباط می شود. در واقع، مطالعه ای از دانشگاه آلبرتا در سال ۲۰۱۵ نشان داد که زوجین با کارهای تقسیم نشده، رضایت کمتری از رابطه و رابطه جنسی کمتری نیز نسبت به زوج هایی دارند که کارها را بین خود تقسیم می کنند.

این سوال که چه کسی مسئول تمیز کردن خانه است ممکن است مسئله مهمی در آغاز یک رابطه نباشد، اما این امر می تواند عامل مهمی در مشاجرات بعدی باشد.

مهم نیست که شما فرد تمیزی هستید و یا فردی شلخته، آنچه مهم است این است آیا همسری که تمیز است می تواند انعطاف پذیری داشته باشد و این که آیا همسر شلخته می تواند هر از چند گاهی  تمیزکاری کند یا خیر. خشم می تواند در طول زمان ایجاد شود پس باید صادقانه درباره اولویتهایتان در مورد نظم و ترتیب در منزل صحبت کنید.

  1. ارتباط متفکرانه برای تداوم عشق ضروری است – نه فقط این که مثلا بگوئید” عزیزم امروز چطور بود؟” و یا “برنامه های آخر هفته مون چیه؟”-

داشتن مکالماتی در مورد رابطه تان به معنای مطرح کردن سوالات عمیق تر و بی انتها اهمیت زیادی دارد. مثلاً: ” من چه کاری می توانم برای حفظ و بهبود این رابطه انجام دهم؟ ” امروز کی از همه بیشتر احساس نزدیکی و عشق نسبت به من داشتی؟ یا مثلا چه زمان هایی احساس می کنی مرا بیشتر دوست داری؟”

 

بیان این نوع از مکالمات ممکن است در ابتدا بی اهمیت به نظر برسد اما در طول زمان، ارزش آن را می ببینید.

 

 

  1. سندرم هم اتاقی یک عامل مخرب خاموش اما شایع در رابطه ها است. هنگامی که به وضعیت هم اتاقی می رسید، احساس می کنید در حالی که دارید با هم زندگی می کنید، اما تنها صاحب یک فضای مشترک، حساب بانکی مشترک و بچه های مشترک هستید.

 

هنگامی که به عنوان هم اتاقی به انتهای یک رابطه نزدیک می شوید، باید تکان شدیدی به روال زندگیتان بدهید و عشق و شور و شوق را به رابطه بیاورید.

 

باید به زندگیتان تنوع بدهید. برای تزریق تنوع به رابطه، توصیه می شود که زوجین برای صرف زمان با یکدیگر و انجام یک کار مشترک وقت بگذارند.

 

باید چیزی وجود داشته باشد که هر دو طرف در مورد آن انرژی و هیجان داشته باشند. مثلا بازسازی و تغییر دکوراسیون خانه، یا انجام بازی رایانه ای با هم، بیرون رفتن در آخر هفته ها یا یادگیری طبخ یک غذای جدید. آنچه باعث بهبود این رابطه می شود را کشف کرده و سپس آن را انجام دهید.

 

درباره farshad

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.