۴ راز افراد موفق از زبان دکتر Ivan Misner

۴

موفقیت
موفقیت

 راز افراد موفق از زبان دکتر Ivan Misner

همه ما در زندگی به دنبال موفقیت هستیم. همه ما دوست داریم بدانیم راز موفقیت درزندگی چیست؟

ما دراین جا ۴ راز افراد موفق را از زبان دکتر ایوان میسنر ، بنیانگذار و مدیر BNI ، بزرگترین سازمان شبکه تجارت جهانی با ۵٫۴ میلیون مراجعه کننده و بیش از ۶٫۵ میلیارد دلار درآمد حاصل از آن ، برایتان فاش می کنیم.

آیا می خواهید راز موفقیت را بدانید؟ پس با ما همراه باشید:

– هدف دارند:

طبق نظر وارن بنیس در کتاب “در راه رهبر شدن” ، رهبری، “ظرفیت تبدیل هدف به واقعیت” است. این بدان معناست که موفقیت با پاسخ دادن به یک سؤال اساسی شروع می شود ، “واقعاً چه می خواهم؟

بنیس این گونه توضیح می دهد که: یک رهبر، تصور روشنی دارد از کارهایی که می خواهد انجام دهد. این کارها شامل کارهای مربوط به زندگی حرفه ای و شخصی و حتی ایستادگی در برابر مشکلات و حتی شکست ها می باشد.

در حقیقت ، دو عامل مهمی که از نظر آماری ثروتمندترین افراد را از بقیه جدا می کند ، این است که ۸۱ درصد آنها فهرستی برای کارهای انجام شده دارند و ۸۰ درصد بر روی رسیدن به یک هدف خاص، تمرکز می کنند.

 

 • صادق هستند:

  افراد موفق حقیقت را می گویند. این روزها صداقت دارد به یک ویژگی کمیاب تبدیل می شود.
  طبق تحقیقات، ۵۰ راه علمی اثبات شده برای قانع کردن دیگران، وجود دارد. هنگامی که شرکت ها “گزارشات سالانه خود را در مورد شکستها توضیح می دادند، آنهایی که به عوامل داخلی و کنترل پذیر اشاره داشتند، به سهام بالاتری رسیده بودند، نسبت به شرکت هایی که به عوامل خارجی و غیرقابل کنترل اشاره داشتند”.

  به عبارت دیگر ، پذیرش اشتباهات مان نه تنها نشانه هوشیاری است بلکه نشان می دهد به اندازه کافی از نظر مالی نیز باهوش هستیم.

  یک مطالعه دیگر ، که توسط هیئت اجرایی شرکت انجام شد، نشان داد شرکتهایی که “در حوزه ارتباطات باز از رتبه بالایی برخوردار بودند” و کارکنان خود را تشویق می کردند، “۲۷۰% بازده بیشتری نسبت به سایر شرکت ها داشتند.”

  تحقیقات نشان می دهد، رهبران هرگز دروغ نمی گویند ، به خصوص در مورد خودشان. ….

 

قدردانی می کنند:

وقتی قدردانی نمی کنید یعنی به چیزهای خوب زندگی تان آگاه نیستید و سپاسگزاری نمی کنید و احتمالاً دیدگاه تان هم به زندگی، منفی می شود. اگر سپاسگزار چیزهایی که دارید، نباشید، انگیزه کمتری برای دنبال کردن چیزهای بهتر نیز خواهید داشت.

قدردانی یک احساس درونی است. اتفاقی که در لحظه های پیروزی یا موفقیت برایمان می افتد. اگرچه ، در واقعیت ، قدردانی چیزی است که خودمان آن را انتخاب می کنیم.
چطور قدردانی کنیم؟ با پیدا کردن دلایلی که باید به خاطرشان سپاسگزار باشیم و با گفتن کلمه ساده “متشکرم”.

اگر به دنبال دلیلی برای سپاسگزاری باشیم آن را پیدا می کنیم. مهمتر از آن، وقتی به این دلایل توجه می کنیم ، نه تنها در درون خود حس قدردانی پیدا می کنیم بلکه آن را در روابطمان هم حس می کنیم.

 • سازگار هستند:

  موفقیت به معنای اجتناب از شکست نیست. موفقیت به معنی تجربه اندوختن از شکست است.

  به نقل قول معروف توماس ادیسون در مورد اختراع لامپ توجه کنید: “من شکست نخوردم. من ۱۰،۰۰۰ راهی را پیدا کردم که کار نمی کرد.

  EricRies می گوید:” یادگیری موثر، کلید موفقیت است،  پادزهری اصلی برای مسئله کشنده شکست: اجرای موفقیت آمیز طرحی که به هیچ کجا منتهی نمی شود.”

  برای Ries ، این پادزهر به یک مهارت تبدیل می شود: توانایی تطبیق. “آنچه داستان های موفقیت را از داستان های شکست، متمایز می کند این است که مدیران موفق، دوراندیشند و توانایی کشف طرحهایی را دارند که به خوبی کار می کند و طرح های نامناسب رانیز میشناسند و استراتژی هایشان را با توجه به آن مشخص می کنند.

همه این ها بدین معنی است که افراد موفق، به جای فرار از شکست، شکست را پیش بینی می کنند و از آن برای رسیدن به اهدافشان پل می سازند.

برای موفقیت از همین امروز شروع کنید. تصمیم بگیرید و قدم های کوچک بردارید.

 

درباره farshad

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.