خانه / سرگرمی / مطالب جذاب و خواندنی / ۱۳آگوست مصادف با ۲۲مرداد روز جهانیه چپ دست ها

۱۳آگوست مصادف با ۲۲مرداد روز جهانیه چپ دست ها

چپ دست ها

۱۳آگوست مصادف با ۲۲مرداد روز جهانیه چپ دست ها مبارک!

شاید شما یا اطرافیانتان از چپ دست هاباشیدکه ۱۳ اگوست را به خاطر چپ دست ها نام گذاری کردن .چپ دستی به معنای گرایش افراد برای انجام کارها با دست چپ است .چپ دست بودن یک ضعف نیست یک بیماری نیست و هیچ فرقی با راست دست ها ندارندو نباید بین این دو گروه فرقی گذاشته شود.

نگرش هر قشر یا دوره از زنگی راجب به چپ دست ها متفاوت بوده به طور مثال در گذشته اگر متوجه میشدن کسی چپ دست است تو را ترد میکردن و او را بدقدم و شوم میدانستند و حال عده ای از مردم معتقدن افراد چپ دست باهوش ترند.

طبق گزارشات پایگاه اینترنتی «اسمیث سونیان» و در پی تحقیقی که در سال ۲۰۰۳ میلادی صورت پذیرفت و در مجله ژنتیک پلوس(plos) نیز به چاپ رسید، دانشمندان توانستند ژن ها و جهش های ژنی که قادرند موجب توسعه «عدم تقارن راست دستی در بدن و مغز» شوند را کشف کنند. در این زمینه تاثیر ۲۵ درصدیه ژنتیک را نمیتوان انکار کردوفعالیت‌های مغزیدر دوران جنینی و رشد را عامل تعیین چپ‌دستی یا راست‌دستی می‌دانند

البته در برخی عرصه های زندگی همانند ورزش، چپ دست بودن یک مزیت محسوب می گردد اما در مواقعی همانند صرف غذا بر سر میز در کنار راست دست ها، این امر یک مشکل اساسی محسوب می گردد زیرا آرنج آنها به هم خورده و صرف غذا را به فعلی دشوار برای هر دو طرف بدل خواهد کرد.این از نمونه های خوب و بد بودن چپ دست است.

مسابقه پنیرغلتان (+عکس)
بخوانید

جالب است بدانید ۱۵درصد از کل مردم جهان چپ دست هستندیا ۲۰ درصد از اعضای مینسا را(سازمان رسمیه ضریب هوشی بالا)تشکیل میدهند.اراک اوباما ،ریگان،جورج بوش،بیل کلینتونو گوگوش یا محمد رضا شاه پهلوی و از چهره های فرهنگی میتوان به چارلی چاپلین،ارسطو و افلاطون ،لیدی گاگا،پیکاسو،شکسپیر،جرج مایکل،جاستین بیبر،بیل گیتس،فریدریش نیچه ،ماری کوری،تام کروز،انجلیا جولی،رافائل تنیس باز نامدار اسپانیای ،مهاتما گاندی و…اشاره کرد.

درباره شیدا پژوهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.