۵ جمله ای که نباید به دختران مجرد بگویید

در میان جملات اشتباه، ۵ جمله ای که نباید به دختران مجرد بگویید از این قرارند ..

ازدواج موفق، نگاه آدم ها را به خیلی چیزها عوض می کند. به عنوان مثال، دختری که به مرد رویاهایش رسیده، آرزو می کند همه دختران جهان احساس خوشایند او را تجربه کنند و از همین رو، وقتی با دوستان مجردش روبه رو می شود، ناخواسته چهره یک نصیحتگر را به خود می گیرد. اگر شما هم در روزهای شیرین زندگی مشترک تان به سر می برید، باید مراقب رفتارهایی باشید که می تواند میان شما و دوستان مجردتان فاصله بیندازد: جملات اشتباهی که ناخواسته به زبان می آورید.–baranpatogh–

در میان جملات اشتباه، ۵ جمله ای که نباید به دختران مجرد بگویید از این قرارند:

نگران نباش، پیدایش می کنی

دوست مجرد شما ۳۰ سالگی را رد کرده و هنوز مردی به زندگی اش نیامده؟ در چنین شرایطی او را با خودتان که ازدواج کرده اید مقایسه نکنید و از تلاش برای امیدوار کردنش دست بردارید. شاید او فعلا از این که تنهاست لذت می برد و شاید خودش این سبک زندگی را انتخاب کرده. پس هر بار که او را می بینید، نگویید نگران نباش، همسر رویاهای تو همین اطراف است و خیلی زود پیدایش می کنی.

غصه نخور، خیلی وقت داری

دختری که همه دوستانش به خانه بخت رفته اند، در صورتی که خیال ازدواج کردن داشته باشد، می داند که با بالا رفتن سن خیلی از امتیازهایی که در ذهن دیگران دارد را از دست می دهد. احتمالا مردانی که به او پیشنهاد ازدواج می دهند، وارد چهارمین و پنجمین دهه زندگی شان شده اند و احتمالا زمانی که از کسی خوشش می آید، رقیب های جوان تری وجود دارند که رسیدن به وصال را برایش سخت کنند، پس دلیلی ندارد با دلداری دادن های بیهوده، او را آزار دهیـد. اگر بخواهید با کلمات به دوست تان ثابت کنید که هنوز زمان زیادی برای خوشبخت شدن دارد، درواقع به او می گویید: «زود باش؛ همه فرصت های خوب را داری از دست می دهی!»

سخت نگیر

همه آدم ها برای خودشان معیارها و ایده آل هایی دارند. این که معیارهای دوست تان با ایده آل های شما برای ازدواج فرق می کند، دلیل خوبی برای قضاوت کردن در مورد او نیست. قرار نیست همه آدم ها به یک سبک زندگی کنند، پس مدام به او نگویید ما هم در آغاز با این شرایط شروع کردیم. «همسر من هم همه ایده آل های مورد نظرم را نداشت یا من هم با خانواده اش فلان مشکل را داشتم». شما در مقامی نیستید که به او درس زندگی دهید و اگر دوست تان از شما تقاضای مشاوره نکرده، دلیلی ندارد ملاقات های تان را به جلسات روانشناسی تبدیل کنید.

ممکن است دیر شود

اگر دوست تان در بهترین زمانی که یک زن برای بارداری دارد، هنوز مجرد است، با انتقال نگرانی های تان به او آزارش ندهید. مطمئنا او می داند که در چه سن و چه شرایطی قرار دارد و اگر امکان به سرانجام رساندن یک ازدواج را داشت، مسلما این فرصت را از خود دریغ نمی کرد. شاید او هنوز مرد ایده آلی را پیدا نکرده و شاید به خاطر شرایط خانوادگی و اقتصادی اش چنین تصمیمی نگرفته است. باور کنید که او بهتر از هر کسی می داند کجای کار است و نیازی ندارد این موضوع را به او یادآوری کنید.

اول نظر خودش را بپرسید

ممکن است او از شما برای انتخاب همسر مناسب کمک گرفته باشد و از این که هر ازگاهی کسانی را برای خواستگاری به او معرفی کنید، استقبال کند اما بهتر است قبل از قرار گذاشتن برای او، در این مورد نظرش را بپرسید.
روزنامه جام جم

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.