انتخاب عبارت کانونی با استفاده از افزونه یوست سئو

انتخاب عبارت کانونی با استفاده از افزونه یوست سئو

تولید محتوای حرفه ای با عبارت کانونی مناسب
تولید محتوای حرفه ای با عبارت کانونی مناسب

به طور معمول، اضافه کردن محتوای با کیفیت به وب سایت یا وبلاگ، یکی از استراتژی های مناسب SEO است. از این طریق، Google می بیند که وب سایت شما فعال است زیرا اطلاعات جدیدی اضافه می شود و شما حجم محتوای خود را افزایش می دهید.

اگر استراتژی عبارت کانونی خود را بطور صحیح ترسیم کرده اید و محتوای شما برای عبارت کانونی بهینه شده است ، اضافه کردن محتوا باعث می شود میزان بازدید شما بیشتر شود.

 اما چگونه عبارت کانونی را انتخاب کنید؟

وقتی که مشغول محتوانویسی و تمرکز بر روی کلمات کلیدی بلند هستید ، بهینه سازی کلمات کلیدی دشوار است. از نظر ما، حداقل سه کار باید انجام دهید تا مشخص شود که با کدامیک از کلمات کلیدی یا کلید واژه ها باید پست های خود را بهینه کنید! در ادامه  درباره آن صحبت می کنیم.

آیا می دانید با Yoast SEO Premium بهتر می توانید کلید واژه مناسب را بیابید؟ Yoast SEO Premium فرم های مختلف کلمات را تشخیص می دهد ، چون از مترادف ها و کلمات کلیدی مرتبط پشتیبانی می کند!

 کلید واژه یا عبارت کانونی چیست؟

کلیدواژه یا عبارت کانونی یک اصطلاح جستجو است که کمک می کند صفحه شما بالاترین رتبه را داشته باشد. بنابراین وقتی مردم آن عبارت را جستجو می کنند ، باید شما را پیدا کنند.

Yoast SEO در این زمینه ویژگی های خاص خود را دارد. این افزونه محتوای صفحه را ارزیابی می کند و بازخوردی در مورد چگونگی بهبود محتوا برای کلمات کلیدی ارائه می دهد.

کلمه کلیدی را انتخاب کنید که در موتورهای جستجو استفاده می شود

استراتژی کلمات کلیدی شما باید ایده هایی راجع به آنچه می خواهید درباره آن بنویسید ، به شما بدهد. اگر استراتژی برای کلمات کلیدی ندارید ، باید آنرا ایجاد کنید.

در صورت نیاز به راهنمایی برای یافتن عبارت کانونی، می توانید “راهنمای نهایی ما برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی” را بخوانید یا دوره آموزشی تحقیق در مورد کلید واژه مناسب را طی کنید. برای پست های وبلاگ ، معمولاً شما یک کلمه کلیدی بلند (حاوی چندین کلمه) را در نظر می گیرید.

ابزارهایی که به شما در یافتن عبارت کانونی کمک می کنند

افزونه Yoast SEO به شما کمک می کند تا پست خود را برای کلید واژه اصلی خود بهینه کنید. یکی از ابزارهایی که می توانید برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط از آن استفاده کنید ، ابزار Yoast Suggest است.

این ابزار از داده های مشابه Google Suggest برای یافتن ده کلمه کلیدی اول استفاده می کند و سپس بر اساس آن گسترش می یابد. این همان مواردی است که هنگام وارد کردن عبارت جستجو در جعبه جستجوی Google ، مشاهده می کنید.

برای اطلاع از ابزارهای دیگر راجع به تحقیق در مورد کلید واژه مناسب، به keyword research tools مراجعه کنید.

عباراتی که در Suggest خواهید یافت، اصطلاحات و ترکیبی از کلماتی هستند که منطقی هستند و توسط افراد واقعی برای جستجوی وب استفاده می شوند. این ابزار می تواند در ارائه ایده های اولیه درباره کلمه مورد جستجوی افراد در منطقه مورد نظر، سودمند باشد.

برای یافتن سؤالاتی که افراد در مورد یک موضوع خاص دارند ، از Answer the Public استفاده کنید. این به شما ایده های جدیدی می دهد و برای ارسال های جدید الهام بخش خواهد بود است.

به یاد داشته باشید که این پیشنهادات جستجو همیشه تغییر می کند. پیشنهادات اغلب با آنچه قبلاً جستجو کرده اید تنظیم می شود.

Suggest براساس مشکلات مردم تغییر می کند.

حجم جستجوی کلمه کلیدی تان را بررسی کنید

پس از پیدا کردن یک کلمه کلیدی بلند که می خواهید رتبه بندی شود، باید تلاش کنید تا دریابید که آیا جستجوهای زیادی برای آن کلمه یا عبارت کلیدی وجود دارد یا خیر – حجم جستجو. گوگل این کار را واقعا سخت کرده است.

تنها راه برای اطمینان از اینکه اصطلاح مورد جستجو برای چه مدت استفاده می شود، داشتن یک حساب کاربری AdWords فعال و پیشنهاد برای عبارت مورد نظر ما است. ما می دانیم که این برای خیلی از شما کمی دشوار و هزینه بر است (ما خودمان به سختی این کار را انجام می دهیم).

Google Trends

نگران نباشید ، استفاده از Google Trends باید به شکلی خلاقانه در مورد حجم جستجو ، ایده ای به شما ارائه دهد. Google Trends به شما امکان می دهد تا حجم جستجو را بین دو اصطلاح مورد جستجو در مدت زمان مشخص مقایسه کنید.

پستهایی را که قبلاً رتبه بندی شده اند بررسی کنید

اگر قبلاً پست های شما با شرایط خوب رتبه بندی شده اند، پس می دانید بازدید کنندگان این پست ها چه تعداد خواهند بود.

با استفاده از Google Trends برای مقایسه کلمات کلیدی متمرکز پست های قدیمی (که می توانید آمار آن را مشاهده کنید) با عبارت کانونی برای پست جدید، می توانید در مورد ترافیکی که این کلمه کلیدی جدید می تواند به شما بدهد، تحقیق کنید.

حتماً آن دسته از پستهای قدیمی را انتخاب کنید که بیشتر شبیه به پستی هستند که قصد نوشتن آن را دارید: اگر قصد دارید یک کلمه کلیدی بلند را انتخاب کنید ، پست ها را با کلمات کلیدی بلند مقایسه کنید.

استفاده از Google Trends برای مقایسه کلید واژه اصلی یا کلمه کلیدی قدیمی خود و کلمه ای که می خواهید از آن استفاده کنید ، چشم انداز کلید واژه اصلی را به شما نشان خواهد داد.

 

یک استفاده خوب دیگر از Google Trends زمانی است که تعدادی کلید واژه متمرکز (بلند) را در نظر می گیرید. زیرا به راحتی به شما نشان می دهد که کدام عبارت مورد جستجو، بالاترین میزان جستجو را در مقایسه با دیگری داشته است. بنابراین ، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام کلمه کلیدی بیشتر در جستجو استفاده می شود.

کلمه کلیدی پیشنهادی خودتان را در Google جستجو کنید!

جدا از دانستن اینکه کدام کلمات کلیدی در واقع توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرند ، باید بدانید که آیا ایده شما برای پست تان متناسب با نیازها و انتظارات افرادی است که از این کلمات کلیدی استفاده می کنند یا خیر. بهترین راه برای فهمیدن این که آیا محتوای شما به نیازهای آنها پاسخ می دهد یا نه ، این است که خودتان کلمات کلیدی پیشنهادی را در Google جستجو کنید.

صفحات نتیجه را بررسی کنید

وقت بگذارید و به دو صفحه اول نتیجه نگاه کنید. آیا مقالات موجود در نتایج اول Google از ویژگی های مشابه مقاله شما برخوردار هستند؟ آیا مقاله شما می تواند متناسب با نتایج نشان داده شده در این صفحات جستجو باشد؟ اگر تصمیم دارید محتوا یا صفحه وبلاگ خود را بنویسید ، باید عبارت کانونیخود را بیابید در این صورت است که می توانید پست خود را در بین این نتایج ببینید.

به عنوان مثال ، وقتی ما این پست را نوشتیم و کلید واژه فوکوس انتخابی ما Googled شد ، دیدیم که با خودمان رقابت خواهیم کرد:

محتوای صفحات نتایج:

حتما از مطالب صفحات اول در نتایج جستجو به عنوان الهام بخش پست وبلاگ خود استفاده کنید. آیا ایده های مفیدی وجود دارد؟ ما شما را به کپی کردن محتوا تشویق نمی کنیم. سعی کنید محتوایی تولید کنید که مخاطب آن را کلیک کرده و به اشتراک بگذارد!

آیا هر صفحه باید یک عبارت کانونی داشته باشد؟

افراد غالبا از ما سؤال می کنند که آیا هر صفحه محتوای آنها باید یک عبارت کانونی داشته باشد و اگر چنین است ، باید چه چیزی باشد؟

 

پاسخ آسان است: در هر صفحه نیازی به عبارت کانونی نیست. صفحه تماس شما باید به راحتی قابل دستیابی باشد ، به عنوان مثال ممکن است برای آدرس “<company name>” رتبه بندی شود. “این احتمالاً به معنای عبارت کانونی نیست و خالی ماندن آن خیلی هم خوب است.

نتیجه گیری: انتخاب عبارت کانونی کار ساده ای نیست

 

علم انتخاب یک عبارت کانونی کامل یا کلمه کلیدی یک علم دقیق نیست. شما باید ترکیبی از کلماتی را استفاده کنید که در واقع توسط مخاطب استفاده می شود. هدف از یک کلید واژه این است که از نظر حجم نسبتاً زیاد و متناسب با مخاطبان باشد.

Joost de Valk بنیانگذار و مدیر ارشد محصولات Yoast.

منبع: https://yoast.com/focus-keyword/#utm_source=yoast-seo&utm_medium=software&utm_term=focus-keyphrase-qm&utm_content=content-analysis&utm_campaign=wordpress-general&php_version=7.2.24&platform=wordpress&platform_version=4.9.12&software=premium&software_version=8.0&role=administrator&days_active=1011

 

درباره farshad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *