چطور در مورد هر موضوع، سخنرانی فوری داشته باشیم؟

سخنرانی فوری در مورد هر موضوع

چطور در مورد هر موضوع، سخنرانی فوری داشته باشیم؟

 

سخنرانی فوری در مورد هر موضوع

بعضی اوقات در زندگی ، در شرایطی قرار می گیریم که مجبور میشیم برای عده ای یک سخنرانی کوتاه داشته باشیم. تصور کنید که شما در یک جلسه شرکت می کنید و نوبت شما میشه که طی دو دقیقه سخنرانی کنید.

همه ما این شرایط را درک کرده ایم. وقتی می خواهیم چیزی بگیم ، اما نمی تونیم کلمات صحیح را پیدا کنیم. مثلاً وقتی یک همکار یک سؤال دشوار از ما می پرسه ، یک فرد غریبه به ما نزدیک میشه. همیشه اینها مستلزم اینه که ما برای اینکار آمادگی داشته باشیم.

بنابراین بذارید از شما بخام فوراً در مورد “جویدن آدامس” ، ” گوجه فرنگی” یا “iPhone X” برای یک دقیقه کامل و بدون آمادگی فبلی صحبت کنید. آیا این برای شما آسونه؟ اگر نه ، پس با من همراه باشید.

سه روش ساده وجود دارد که به شما امکان می دهد تا روش سخنرانی فوری در مورد هر موضوع را بیاموزید:

1–  با صحبت در مورد چگونگی وضعیت حال حاضر شروع کنید به جای اینکه به دنبال تشریح چگونگی وضعیت باشید و گفته خود را با پیامدهای ناشی از این جمله به بن بست برسونید.

جویدن آدامس تنها در چند دقیقه اول خوشمزه است ، اما به نظر من آدامس باید در تمام مدت جویدن، خوشمزه باشه. امیدوارم که این صنعت راه حلهای جدیدی برای رفع مدت زمان خوشمزگی آدامس ارائه دهد.

2–  توضیح دهید که یک فرآیند یا چیزی در گذشته چگونه بوده، امروز چگونه است و در آینده چه شکلی خواهد بود؟

انسانها هزاران سال است که گوجه فرنگی پرورش می دهند. امروزه از گوجه فرنگی برای تولید سس گوجه فرنگی استفاده می شود ، زیرا افراد زیادی از آن به عنوان افزودنی سیب زمینی سرخ شده استفاده می کنند. امروز بهترین سیب زمینی سرخ شده در مک دونالد فروخته می شود.

اما با توجه به اینکه مردم به آنچه می خورند خیلی توجه می کنند فکر می کنم که ما با مصرف کمتر سیب زمینی سرخ شده در آینده روبرو میشویم و بنابراین گوجه فرنگی کمتری نیاز داریم که این امر باعث کاهش تولید جهانی گوجه فرنگی می شود.

 

3-  ابتدا به آن بخشی از یک چیز اشاره کنید که دوست دارید. از اشاره به چیزهایی که دوست ندارید اجتناب کنید و به جمع بندی نهایی برسید.

آیفون X بی نظیر است. این گوشی از یک دوربین عالی برخوردار است که می تواند تصاویر خیره کننده ای را ضبط کند و همچنین صفحه نمایش بسیار جذابی دارد. نکته جالب تر اینکه آپشن تشخیص چهره باعث می شود استفاده از آن بسیار ایمن و همچنین راحت تر باشد.

از طرف دیگر این گوشی فوق العاده گران است و شما به معنای واقعی کلمه باید روزها در انتظار باشید اگر می خواهید جزء اولین کسانی باشید که آن را مال خود می کنند. به طور خلاصه ، آیفون X یک تلفن هوشمند جذاب برای اولین مشتریانی است که فکر نمی کنند دارند پول زیادی خرج میکنند.

وقتی از شما خواسته می شود یک سخنرانی فوری در مورد هر موضوع ایراد کنید میتوانید از این سه تکنیک استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

طولانی ترین سخنرانی جهان – ترین های گینس

 

 

درباره farshad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *