پول زیاد دست مردم عامل گرانی ها

رييس شبكه خانه‌هاي صنعت و معدن ايران گفت: بانك‌ها به عناوين مختلفي سرمايه‌گذاران كشور را فريب مي‌دهند.
هادي غنيمي‌فرد افزود: بايد براي بهره 21 درصدي بانك‌هاي كشور نماز وحشت خواند.
وي با تاكيد بر اينكه رباخواران در يك شب نرخ سود بانكي كشور را 10 درصد افزايش داده‌اند، بيان داشت: نرخ كنوني سود بانكي كشور به هيچ عنوان متعادل نيست.
او با تاكيد بر اينكه بايد ربا را بشناسيم، افزود: بانك‌هاي كشور از سپرده‌هاي مردم تشكيل شده‌اند و اين در حالي است كه آنها از اين سپرده‌ها، سودهاي آنچناني دريافت مي‌كنند.
به گفته رييس شبكه خانه‌هاي صنعت و معدن ايران، بايد به دليل افزايش نرخ سود بانكي، تابلوي پلمپ بر كليه بانك‌هاي كشور زده شود.
وي، عمده گرفتاري بخش توليد را ناشي از سود بانكي دانست و اظهار كرد: عدم تزريق نقدينگي يكي ديگر از مشكلات بخش توليد به شمار مي‌آيد.
غنيمي‌فرد عنوان كرد: اين موضوع كه نرخ بهره بانكي بايد بيشتر از تورم باشد موضوع غلطي است و در هيچ كتاب اقتصادي به اين موضوع اشاره نشده است.
وي با تاكيد بر اينكه پول زياد در دست مردم باعث گراني‌هاي اخير شده است، ادامه داد: تا زماني اين پول در دست مردم باشد، همچنان شاهد تداوم گراني‌ها خواهيم بود.
رييس شبكه خانه‌هاي صنعت و معدن ايران تاكيد كرد: بايد پول زياد در دست بخش توليد باشد، چرا كه با افزايش توليد و افزايش عرضه شاهد ارزاني‌ها خواهيم بود.

منبع : ایسنا

بازنشر : باران پاتوق

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *