خانه / پزشکی و سلامت / دانستنی پزشکی / ورزش برای برخی افراد مفید به نظر نمی رسد !!

ورزش برای برخی افراد مفید به نظر نمی رسد !!

فارس :تحقیقات جدید در آمریکا نشان داد که ورزش کردن چه بسا برای برخی از افراد مفید نباشد و سلامتی آنها را به خطر بیاندازد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، محققان دانشگاه لویزیانا در آمریکا دریافتند که ورزش کردن ممکن است در واقع برای سلامتی برخی افراد مضر باشد.

محققان بعد از تجزیه و تحلیل شش مورد تحقیقات انجام شده درباره تمرین های شدید ورزشی به این نتیجه رسیدند. این شش تحقیقات از ۱۶۸۷ نفر صورت گرفته بود.

محققان دریافتند که وضعیت نزدیک به ۱۰ درصد از این افراد دستکم درقبال یکی از شاخص های مربوط به بیماریهای قلبی یعنی فشار خون، سطح انسولین و میزان کلسترول خوب (HDL) بد شده است.

این تحقیقات نشان داد: وضعیت نزدیک به هفت درصد از این افراد نیز دستکم نسبت به دو شاخص از این سه شاخص بد شده است اما محققان علت آن را نمی دانند.

محقق کلود بوشارد مسئول تحقیقات گفت: این امر عجیب است.–baranpatogh–

مایکل لویر از انستیتوی ملی قلب، ریه و خون نیز که در این تحقیقات مشارکت نکرده است، نتایج این تحقیقات را قابل توجه و خوب توصیف کرد.

محققان به ضرورت این نکته اشاره کردند که مردم مانند گذشته به تمرین های ورزشی ادامه دهند اما تحت مراقبت و آزمایشات دوره ای درباره عوامل خطرساز ابتلا به بیماریهای قلبی قرار بگیرند.

این محققان افزودند: داروها برای همگان مفید نیست و این موضوع درباره ورزش نیز صدق می کند و درنتیجه، امری غیرمنتظره به شمارنمی رود.

بوشارد گفت: نمی توان توصیه های خاصی کرد زیرا ما همچنان نمی دانیم که چرا این وضعیت روی می دهد.

آموزش مجازی قرآن در ماه رمضان
بخوانید

محققان می گویند که اگر حتی افراد به فواید مطلوب مربوط به کاهش عوامل خطرساز ابتلا به بیماریهای قلبی دست نیافته باشند اما علل دیگری نظیر حفظ سلامت عقلی و بهبود عملکرد جسمی برای ورزش کردن وجود دارد.

گردآوری : باران پاتوق

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.