خانه / خبر news / نقض قانون جاذبه / عکس

نقض قانون جاذبه / عکس

مهر نیوز: محققان در کنفرانس سالانه انجمن علوم و تکنولوژی بالتیمور تکنیکی جدید را در شناورسازی کوانتومی به نمایش گذاشتند. در این شیوه از ابررساناهایی برای به دام اندازی و شناورسازی کوانتومی استفاده شده است. در این آزمایش از لایه کریستال سیلیکاتی به وسعت ۵۰۰ میکرون استفاده شده که در “اکسید مس باریم ایتریم” پوشش داده شده است.

نقض قانون جاذبه / عکس  | www.baranpatogh.ir

–baranpatogh–

سپس این ترکیب با استفاده از نیتروژن مایع تا درجه منفی ۱۸۵ درجه سیلسیوس سرد می شود تا به یک ابررسانا تبدیل شود، به این معنی که می تواند برق را بدون هیچ مقاومت و اتلاف انرژی هدایت کند.

از ویژگی های یک ابررسانا این است که زمانی که در معرض میدان مغناطیسی قرار می گیرد تلاش می کند تا جریانی مغناطیسی را از هسته اش به بیرون براند.

نقض قانون جاذبه / عکس  | www.baranpatogh.ir

در فیزیک کوانتومی آمده است که میدان مغناطیسی در قالب ستونهای جریان گسسته به درون ابررسانا نفوذ می کند. ابررسانا با قدرت به این ستونها وصل شده و به این شکل می تواند در میان هوا شناور شود. این تاثیر شناوری کوانتومی نامیده می شود.

نقض قانون جاذبه / عکس  | www.baranpatogh.ir

همین تاثیر است که به صفحه سرامیکی فوق سرد امکان می دهد به صورت معلق بر فراز سطحی مغناطیسی شناور باشد و با حرکاتی دائمی در هوا پرواز کند.

انفجار در کرج جان دو نفر را گرفت
بخوانید
کسب درامد اینترنتی , کسب درامد از اینستاگرام

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.