مهلت یک ماهه مجلس به دولت برای حذف یارانه پردرآمدها

1393042701

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از مهلت یک ماهه مجلس به دولت برای ارزیابی منابع هدفمندی خبر داد و گفت: نوبخت در کمیسیون بودجه اعلام کرد که سیاست دولت بر این است که با روشی آرام اجرای قانون هدفمندی را جلو ببرد. دولت آماری از تعداد پر در آمد ها برای حذف آن ها ندارد.

غلامرضا تاجگردون  با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد در مورد حذف افراد پردر آمد از دریافت یارانه نقدی گفت: اظهارات ایشان به معنای اظهار نظر دولت نیست.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسری 7000 میلیاردی حتمی است تاکید کرد: دولت برای اجرای قانون هدفمندی کسری اعتبار دارد در جلسه با نوبخت هم بر این امر تاکید شد، نتیجه گیری جلسه این بود که یک ماه دیگر هم مجلس به دولت برای اجرای این قانون فرصت دهد.

وی ادامه داد: دولت معتقد است باید منابع قانون هدفمندی به روز تر شود زیرا هنوز قیمت های جدید خودش را نشان نداده است و مردم هنوز از سوخت 400 تومانی استفاده می کنند. مقرر شد یک ماه دیگر ارزیابی مجددی از منابع هدفمندی داشته باشیم و بعد تصمیم گیری کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه کسری بودجه پیش بینی شده برای اسلام با اجرای قانون هدفمندی 7000 میلیارد تومان است، گفت: سهم بخش بهداشت از اجرای قانون هدفمندی پرداخت خواهد شد اما دولت در پرداخت سهم تولید مشکل خواهد داشت.

منبع: mehrnews.com

تاجگردون با اشاره به سیاست های دولت برای حمایت از تولید گفت: مشکلاتی وجود دارد که با سیاست ها نیز حل نمی شود، سیستم بانکی ما ضعیف است باید به بانک ها برای افزایش سرمایه کمک کرد برای این کار هم مجلس و هم دولت باید جلو بیایند، باید تکلیفی عمل شود و بانک هاباید بخشی از دارایی هایشان از جمله شرکت هایشان را بفروشند و به سیستم بانکی بیاورند.

وی ادامه داد: اگر افزایش سرمایه بانک ها اتفاق نیافتد نمی توانیم توقع داشته باشیم که مشکلات اقتصاد و تولید با سیاست های حل شود.

درباره شاهین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *