خانه / خبر news / سیستم اطلاعاتی یادش رفت که قرار است من ترور شوم

سیستم اطلاعاتی یادش رفت که قرار است من ترور شوم

رشته تحصیلی ام از سال ۶۱ هسته‌ای بود و در سال ۷۳ با دکتر شهریاری که دانشجوی دوره دکتری بود آشنا شدم و از آن روز ۱۶ سال همراه هم بودیم.

به گزارش جهان به نقل از مهر رئیس سازمان انرژی اتمی کشور با بیان اینکه من منتظر ترور بودم، تصریح کرد: سیستم اطلاعاتی یادش رفت که قرار است من ترور شوم.

فریدون عباسی بعد از ظهر پنجشنبه در همایش “انسجام داخلی، اقتدار جهانی” که در مجمع فرهنگی یاوران حضرت مهد(عج) در حال برگزاری است به تشریح جزئیات ترور خود پرداخت و اظهار داشت: رشته تحصیلی ام از سال ۶۱ هسته‌ای بود و در سال ۷۳ با دکتر شهریاری که دانشجوی دوره دکتری بود آشنا شدم و از آن روز ۱۶ سال همراه هم بودیم.

وی به برخی فعالیت‌های مشترک با دکتر شهریاری اشاره کرد و افزود: در همان سال انجمن هسته‌ای ایران را پایه گذاری کردیم و در سال ۸۵ این انجمن را به دیگران واگذار کردیم.

عباسی ادامه داد : در سال ۸۴ سرویس امنیتی کشور به من هشدار داده بود که در معرض ترور هستم و من محل سکونتم را تغییر دادم ولی تحت الحفظ نبودم.

–baranpatogh–وی تصریح کرد: مدتی از هشدارهای سرویس امنیتی گذشته بود و سیستم امنیتی یادش رفت که قرار است من ترور شوم و در سال ۸۵ به همراه خانواده ام به منزل قبلی ام مراجعه کردم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: در سال ۸۷ بعد از ترور شهید علیمحمدی به من گفته بودند که باید تغییر مکان دهم و برای رفت و آمد راننده شخصی داشته باشم ولی من ماشینم را عوض کردم اما راننده شخصی نگرفتم.

تمجید فدراسیون جهانی والیبال از موسوی
بخوانید

عباسی با بیان اینکه وقتی شهید علیمحمدی ترور شد قضیه حفاظت از ما جدی شد، اظهار داشت: البته من منتظر ترور بودم و دشمن از نظم من، شهید علیمحمدی، شهید شهریاری و شهید رضایی استفاده کرد به گونه ای که شهید رضایی عصرها به صورت منظم فرزندش را از مهد کودک به منزل می‌برد و من و شهید شهریاری صبح‌ها برای تدریس به دانشگاه می‌رفتیم.

در جایی که ترور شدم انتظار چسباندن بمب به خودرو را نداشتم

وی به شیوه چسباندن بمب به خودرویش اشاره کرد و گفت: معمولا هنگام رانندگی اطرافم را از طریق آئینه خودرو بررسی می‌کردم ولی در جایی که ترور شدم انتظار چسباندن بمب به خودرو را نداشتم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: من صدای چسباندن بمب به در خودرو را شنیدم ولی از آنجایی که موتورسوار برای فریب من دستش را به آئینه خودرو زده بود جلوتر رفت و دستش را بلند کرد تا من مطمئن شوم این فرد قصدی ندارد.

عباسی با بیان اینکه همیشه در ذهنم مقوله‌های صدا، موتورسوار و بمب وجود داشت، ادامه داد: من به محض اینکه از آئینه خودرو بمب را دیدم فورا ترمز زدم و از همسرم خواستم که از خودرو پیاده شود ولی همسرم متوجه منظورم نشد.

برخورد ۱۶ ترکش به همسر دکتر عباسی

وی گفت: من سریعا از خودرو پیاده شدم و در سمت راست ماشین را باز کردم و با صدای بلند به همسرم گفتم از خودرو پیاده شود.

به محض اینکه از خودرو پیاده شدیم بمب منفجر شد و ۱۶ ترکش به همسرم برخورد کرد و چند ترکش نیز به بدن من اصابت کرد.

از ورودخبرنگاران به داخل پادگان جلوگیری شد
بخوانید

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: وقتی به بیمارستان مراجعه کردیم متوجه شدیم دکتر شهریاری و همسرش مورد حمله قرار گرفته‌اند و شهید شده اند.

عباسی به توطئه‌های مختلف دشمنان برای ایجاد رعب و وحشت در بین دانشمندان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: دشمنان در چند سال اخیر ژست تحریم و ترور به خود گرفته اند ولی خوشبختانه دانشمندان ما در این سالها نه تنها ناامید نشدند بلکه ما در این سالها شاهد پیشرفت‌های زیادی هستیم.

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.