سردار سلیمانی به روایت CNN

گزارش CNN در مورد سردار سلیمانی:

“قاسم سلیمانی، فرمانده ارشد ایرانی که با خمله هوایی آمریکا کشته شد، که بود؟

سردار سلیمانی به روایت CNN
سردار سلیمانی به روایت CNN

سردار سلیمانی به روایت CNNCNN-  قاسم سلیمانی ، که روز جمعه از طریق یک حمله هوایی آمریکایی به دستور رئیس جمهور دونالد ترامپ در فرودگاه بین المللی بغداد کشته شد ، به عنوان یک چهره قهرمان ، شجاع ، کاریزماتیک و محبوب نظامیان در ایران مورد استقبال قرار گرفت.

رهبر ایران، آیت الله علی خامنه ای ، زمانی وی را “شهید زنده انقلاب” نامیده بود.

سلیمانی یکی از قدرتمندترین مردان ایران و چهره ای بسیار جنجالی است. وی رئیس سپاه قدس سپاه پاسداران ، و فرد نخبه ای بود که عملیات های خارج از کشور ایران را سرپرستی می کرد – و فردی که آمریکا او را یک سازمان تروریستی خارجی می دانست.

سلیمانی با آغاز فعالیت های نظامی خط مقدم خود در جنگ ایران و عراق در اوایل دهه 1980 ، به چهره ای شناخته شده در ایران بدل شد که نقش موثری در گسترش نفوذ وی در خاورمیانه داشت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از چه کسانی تشکیل می شود؟

سپهبد مارک هرتلینگ ، یک تحلیلگر امنیت ملی ، اطلاعاتی و تروریسم به سی ان ان گفت: “او در تمام دوران زندگی خود در حال جنگ بوده است. سربازانش او را دوست دارند. او یک مرد ساکت ، کاریزماتیک ، دارای نبوغ استراتژیک و یک عامل تاکتیکی است.”

سردار سلیمانی به روایت CNN

سلیمانی – که از سال 1998 رهبری نیروی قدس را به عهده داشت – معروف به “فرمانده سایه” ایران ، مغز متفکر عملیات نظامی ایران در عراق و سوریه بود.

در طول جنگ با داعش ، اغلب سردار سلیمانی در جبهه های نبرد در عراق و برای کمک به نیروهای شیعه عراقی در نبرد با شبه نظامیان افراطی ، در داخل و خارج از كشور حضورداشت.

ابو مهدی المهندس ، معاون نیروهای بسیج مردمی عراق با حمایت ایران(PMF) نیز در حمله هوایی آمریکا در فرودگاه بین المللی عراق کشته شده است.

حامیان و اعضای PMF در هفته گذشته در یک حادثه جداگانه اقدام به حمله به سفارت آمریکا در بغداد کردند.

PMF  در سال 2014 برای مقابله با داعش و از شبه نظامیان شیعی که روابط نزدیکی با ایران داشته اند تشکیل شده است. PMF طبق قانون عراق در سال 2016 به عنوان یک نیروی مستقل نظامی شناخته شد که مستقیماً زیر نظر نخست وزیر می باشد.

 

 

انجمن

 

 

درباره farshad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *