روش های ساده ابراز عشق به همسر

ابراز عشق

چطور به شریک زندگیتون نشون می دید که دوستش دارید؟ آیا اینو به راحتی به همسرتان می گید یا جزو کسانی هستید که در ابراز احساساتشون با مشکل مواجه اند؟

شاید شما هم شنیده باشید که می گن «شروع یک رابطه کار سختی نیست، حفظ آن رابطه است که سخته ». مصداق واقعی این جمله در ازدواج نمود پیدا می کنه. برای دوام یک ازدواج در پیچ و خم های زندگی، رعایت برخی اصول لازمه یکی از مهم ترین و اساسی ترینشون، ابراز عشق بین زن و شوهره. اما برای این که این عشق دوام پیدا کنه، به چیزی به اسم «ابراز شدن»، نیاز داره. کاری که انجامش برای خیلی از زن یا شوهرا چندان آسان نیست.

بیشترین علت مراجعه افراد به کلینیک های مشاوره، به خصوص خانم ها، ابراز این گلایه است که شوهرشون به آنها ابراز عشق نمی کنه. دشواری در ابراز عشق از سوی این افراد دلایل زیادی داره که چند مورد از برجسته ترین آنها شامل نکات زیر هستند.

یکی از شایع ترین جملاتی که از زبان خیلی از این زن یا شوهرها شنیده میشه به عنوان مثال اینه که «چی کار کنم؟ من بیشتر از این بلد نیستم ….».

 ابراز عشق

  • باورهایی دارند که جلوی ابراز عشق شان را می گیرد.

این باورها دو دسته اند: 1. باورهایی که ریشه در فرهنگ جامعه دارند مثلاً اینکه ابراز احساسات مرد به همسرش موجب سوء استفاده او در آینده می شود.

2. باورهایی که ریشه در دوران کودکی دارند. مثلاً اگر فرد در دوران کودکی مورد بی توجهی از طرف پدر و مادرش بوده یا طرد شده، این باور در او ایجاد می شود که بهتر است احساساتش را نشان ندهد تا از آسیب عاطفی خودش جلوگیری کند. مسلم است که این افراد در آینده با مشکلاتی در ابراز احساساتشان مواجه خواهند شد.

 

  • همسرشان ذوقشان را کور کرده است.

اساساً هر رفتاری که با بی توجهی یا توجه منفی همراه باشد، کمرنگ می شود و یا حتی بعد از مدتی از بین می رود. گاهی اوقات به افرادی برمی خوریم که می گویند به ابراز عشق به همسرشان پرداخته اند اما بازخورد مناسبی از طرف همسرشان دریافت نکرده اند پس از تکرار آن منصرف شده اند.

 ابراز عشق

 

  • برای به زبان آوردن عشقشان احساس نیاز نمی کنند.

بعضی افراد چون خودشان اهل عمل هستند، فکر می کنند که همسرشان هم از روی کارها و رفتار آنها متوجه میزان عشقشان می شود

  • تصمیم بگیرید

اگر شما در ابراز عشق به همسر تان مشکل دارید و نمی خواهید دیگر اینطور باشید، پس یک تغییر مثبت در خود ایجاد کنید. ولی از آنجا که تغییر دادن خود، کار آسانی نیست و نیاز به اراده و پشتکار دارد، پس شما به یک راهنمای مشوق نیاز دارید. اگر می توانید از مشاور کمک بگیرید.مشاور به شما کمک می کند تا این مسیر را با خیالی آسوده تر پشت سر بگذارید. اما اگر می خواهید به تنهایی این راه را بپیمایید بهتر است از یک یادداشت استفاده کنید.

پیشنهاد ما این است که در این یادداشت با هر زبانی که راحت تر هستید، پایداری و تعهد خود را نسبت به تصمیم تان، مورد تأکید قرار دهید و این یادداشت چند خطی را همیشه همراه خود داشته باشید.

  • همسرتان را از این تصمیمتان مطلع کنید

بهتر است همسرتان از تصمیم شما باخبر باشد تا هم متوجه اهمیتی که به او و زندگی مشترکتان می دهید شود و هم اینکه از روی بی اطلاعی با بی ذوقی به تلاش شما برای تغییر پاسخ ندهد.

 ابراز عشق

  • از کارهای ساده شروع کنید

مثلاً، به همراه همسرتان آلبوم عکسی را ورق بزنید و اگر به خاطر دارید، درباره احساس زمان گرفتن فلان عکس با همسرتان صحبت کنید. بعد کم کم حرف را به زمان حال بکشانید و احساس فعلی خود را نسبت به زندگی و همسرتان بیان کنید.

  • همسرتان را کشف کنید.

برداشت های افراد از عشق متفاوت است. برای مثال بعضی دوست دارند بشنوند: «دوستت دارم». بعضی دیگر ترجیح می دهند همسرشان آنها را لمس کند تا پی به عشق او ببرند. بعضی دیگر هم دوست دارند عشق را با چشم خود ببینند. اول بدانید که همسر شما جزء کدام دسته از اینها است تا بتوانید به هدف بزنید.

 

  • شیوه ابراز احساساتتان را با خواسته های او هماهنگ کنید.

مثلاً ممکن است شما فردی لمسی نباشید. اما اگر همسرتان جزء این دسته است، بهتر این است که شیوه ابراز عشق تان را به شیوه لمسی تبدیل کنید.

 

همسر شما از هر کدام از دسته های ذکر شده که باشد، اگر بین گفتار شما و حالت صورت یا بدنتان تضادی وجود داشته باشد، متوجه می شود و همه زحمات شما به باد می رود. پس بهتر است دل و زبانتان را یکی کنید کنید و حالات بدنی تان را با آهنگ دلتان هماهنگ نمایید.

 

 

درباره farshad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *