روش های ثبت سایت در گوگل

ثبت سایت در گوگل

چگونگي ثبت سایت در گوگل

حتما از اهميت پيدا شدن سايت خود در موتورهاي جستجو آگاهید. آمار نشان مي دهد که  بیشتر سايت ها از طريق موتورهاي جستجو پيدا و به کاربران معرفي مي شوند. آمار و ارقام سايت ها نشان می دهد که در ميان کاربران اينترنت، موتور جستجوي گوگل، محبوبترين و کارآمدترين موتور جستجو از نظر امکانات و از نظر فني می باشد.

به همین دلیل همه صاحبان سايت ها و وبلاگ ها سعی می کنند تا سايت خود را به طرق مختلف در موتور جستجوي گوگل ثبت کنند .

با استفاده از امکاناتي که گوگل در اختيار کاربران قرار می دهد، مي توانید فقط آدرس سايت خود را به موتور جستجوي گوگل پيشنهاد دهید و اينکه چه وقت اين آدرس توسط گوگل فهرست شود بستگي دارد به تعداد آدرسهايي که از قبل ثبت شده اند و سياستهاي فني گوگل. اين روش در مدت زمان کوتاه جوابگو نبوده و نياز به زمان نسبتا زيادي دارد .

براي ثبت سايت در گوگل به آدرس زير مراجعه کرده و اطلاعات سايتتان را وارد کنيد :

http://www.google.com/addurl

 

  • استفاده از امکانات وب مسترهاي گوگل که توسط خود گوگل در اختيار وبمستر ها قرار گرفته است.

 

1- وارد آکانت گوگل خود شويد .

2- به آدرس http://www.google.com/webmasters بروید .

3-روي گزينه Sign in to Webmaster Tool کليک کنيد.

4-درون کادر وارد کردن متن، آدرس سايت تان را وارد کنيد . بعد روي گزينه Add Site کليک کنيد .

5-در این مرحله روي گزينه Verify your site کليک کنيد .

6-در این صفحه از قسمت Choose Verification method ، يکي از گزينه ها را انتخاب کنيد .

7- گزينه Add a meta tag :را انتخاب کنید

این روش برای کسانی پیشنهاد می شود که امکان آپلود فايل را روي سايت يا وبلاگ خود ندارند .

بعد از انتخاب اين گزينه، ابر برچسب مخصوصي در اختيار شما قرار می گیرد که در تصوير با مستطيل قرمز رنگ مشخص شده است. باید اين برچسب را کپي کنید و در فايل اصلي سايت خود بين کدهاي <head> و <head/> قرار دهيد. سپس فايل html را ذخيره کنيد و روي کليد verify کليک کنيد. در صورت صحيح بودن تمامي مراحل سايت، وب مستر بودن شما تاييد مي شود.

ثبت سایت در گوگل

8- گزينه Upload an HTML file :

اين گزينه و گزينه قبلي هيچ فرقی با هم ندارند و کار يکساني را انجام مي دهند. ولي همانطور که در گزينه قبلي گفتیم گزينه Add a Meta tag برای کساني است که امکان آپلود روي سايت خود را ندارند. اما کساني که این امکان آپلود کردن را دارند ميتوانند از گزينه اول استفاده کنند.

 

در اینجا بعد از انتخاب يک متن خاص با نام فايلي با پسوند html در اختيار شما قرار مي گيرد. باید فايلي با همین نام و با پسوند html ايجاد شده و سپس در شاخه اصلي سايت آپلود گردد. محل متن مورد نظر در تصوير مشخص شده است. بعد از ايجاد فايل و آپلود آن در شاخه اصلي، روي کليد Verify کليک کنيد تا سايت شما مورد تاييد قرار بگيرد.

تا اينجا سايت شما و وب مستر بودن شما مورد تائید گوگل قرار گرفته که پس از تاييد سايت، به شکل زير نمایش داده مي شود .

ثبت سایت در گوگل

 

  • نقشه سايت خود را ايجاد کرده و آن را به گوگل معرفي کنید تا روبات جستجوگر گوگل بتواند ليستي از فايلهايي که توسط اين نقشه معرفي کرده اید را دانلود کرده و در فهرست جستجوي خود قرار دهد .

 

1-براي اين کار در ابتدا به سايت http://www.xml-sitemaps.com وارد شوید .

 

2- آدرس سايت خود را در قسمت Starting url وارد کنيد .

 

3- نوع به روزرسانی سايت خود را در قسمت Change Frequency انتخاب کنيد. براي به روز شدن یکی از گزینه های روزانه Daily ، ساعتي Hourly و … را انتخاب کنيد .

ثبت سایت در گوگل

4- تاريخ آخرين به روز رساني سايت خود را در قسمت Last Modification وارد کنيد. اگر مطمئن نیستید، گزينه Use Server Response را انتخاب کنيد. بعد روي گزينه Start  کليک کنيد. بعد از کليک کردن Start ، برنامه شروع می کند به ليست کردن سايت شما که بنا به تعداد و حجم صفحات سايتتان، مدت زمان اینکار متفاوت خواهد بود .

 

5-سپس تصوير زير برايتان به نمايش در مي آيد و دو فايل Sitemap.xml و Sitemap.xml.gz را براي دانلود در اختيار شما قرار مي دهند که sitemap.xml.gz نسخه فشرده شده sitemap.xml مي باشد .

 

6- فايل sitemap.xml را دانلود کنید و در شاخه اصلي سايت تان آپلود نماييد .

 

7- به آدرس https://www.google.com/webmasters/tools/sitemaps مراجعه و از منوي سمت چپ سايت روي گزينه Add Sitemap کليک کنيد .

ثبت سایت در گوگل

8- از قسمت Choose Type ، روي گزينه Add general web sitemap کليک کنيد. و در قسمت My Sitemap URL نام نقشه سايت را که همان sitemap.xml است در قسمت مشخص شده در تصوير وارد کنيد .

 

9- روي گزینه Add general web sitemap کليک کنيد .

10-در صورت انجام صحيح تمام مراحل، تصويري شبيه به تصوير زير را مشاهده خواهيد کرد.

11-حالا بايد منتظر بمانید که فايل نقشه سايت شما توسط گوگل دانلود شود و آدرس هاي داخل آن به مرور زمان در فهرست گوگل و در نتايج جستجوها نمايش داده شوند .

12- در صورتي که مراحل ثبت سایت در گوگل را کامل انجام داده باشید، سایت شما به زودي در فهرست گوگل قرار می گیرد .

 

درباره farshad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *