خانه / آشپزی و شیرینی پزی / راحت‌ترین پودینگ دنیا با نان باگت – آشپزی

راحت‌ترین پودینگ دنیا با نان باگت – آشپزی

گروه آشپزی باران پاتوق :

راحت‌ترین پودینگ دنیا با نان باگت

پودینگ نان و موز، از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. در طرز تهیه این پودینگ از نان باگت استفاده شده است که آن را منحصر به فرد می کند.

وب‌سایت آشپزباشی: پودینگ نان و موز، از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. در طرز تهیه این پودینگ از نان باگت استفاده شده است که آن را منحصر  به فرد می کند.

مواد لازم:

  •     نان باگت  ۶۳۰ گرم
  •     موز  ۳ عدد
  •     وانیل  ۱/۲ قاشق چای خوری
  •     نمک  ۱/۲ قاشق چای خوری
  •     شکر قهوه ای تیره  ۳/۴ پیمانه
  •     تخم مرغ  ۳ عدد
  •     کره بدون نمک  ۲ قاشق سوپ خوری

پودینگ نان و موز

طرز تهیه:

   ۱- از قبل فر را تا ۳۲۵ درجه سانی گراد گرم کنید. سینی فر که با ۱٫۵ سانتی متر آب پر شده است را در طبقه وسط فر قرار دهید. ۴ قالب ۱۷۰ گرمی مخصوص را با کره چرب کنید و کنار بگذارید. خامه, تخم مرغ ها, نصف پیمانه شکر, نمک و وانیل را با همزن دستی مخلوط کنید و کنار بگذارید.

   ۲- کره را به ۸ قطعه تقسیم کنید.یک قطعه کره و نصف قاشق چایخوری شکر را در هر قالب قرار دهید.۱/۸ تکه های موز را روی کره و شکر بگذارید.روی موز ها را با ۴ تکه نان بپوشانید. روی هر کدام نصف قاشق چایخوری شکر بپاشید. نصف مخلوط خامه را روی قالب ها بریزید تا نان ها را کاملا بپوشاند. باقی مانده موز ها را بین قالب ها تقسیم کنید و روی هر کدام نصف قاشق چایخوری شکر بپاشید و باقی مانده ی نان ها را روی آن ها بگذارید و اضافه ی مخلوط خامه را روی آنها بریزید و فشار دهید تا کاملا نان را در بر بگیرد. در هر کدام یک قطعه کره قرار دهید و باقی مانده ی شکر را روی آنها بپاشید.

ترفند های درست کردن کلانه(پیتزای کوردی) را از باران پاتوق بخوانید+عکس
بخوانید

    ۳-روی هر قالب را آزادانه با فویل بپوشانید و آنها را در آب جوش به مدت ۳۰ دقیقه بپزید. فویل ها را بردارید و ۳۰ دقیقه ی دیگر بپزید. قبل از سرو اجازه دهید قالب ها روی سینی فر به مدت ۳۰ دقیقه بمانند تا خنک شوند.

نکات:

۱– برای تهیه این دستور از موز های کوچک استفاده کنید(حدود ۴۵۰ گرم) و آن ها را به قطعاتی با قطر تقریبی ۰٫۵ سانتی متر برش دهید.

۲– از خمیر نان باگت ۳۲ تکه کوچک جدا کنید(حدود ۶۳۰ گرم).

۳– به مقدار اضافه ای از کره برای چرب کردن قالب ها نیاز خواهید داشت.

بازنشر مطلب بخش آشپزی و شیرینی پزی باران پاتوق

لینک منبع مطلب

درباره آشپزی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.