خانه ای همیشه تمیز و مرتب حتی برای خانم های مشاغل وامدن مهمان ناخوانده

خانه ی تمیز

خانه ای همیشه تمیز و مرتب حتی برای خانم های مشاغل

خانه ی تمیز ومرتب در هر زمانی شاید کار سخت و غیر ممکنی ب نظر برسد اما با مشارکت افراد خانواده و یا ترفند های زیرکانه این کار خیلی زود تمام میشود و از غیر ممکن به ممکن تبدیل میشود.

اول از همه باید یاد بگیریم شلختگی را کنار بگذاریم. دوم همه کار های خانه را به یک روز نیندازیم هر روز با گذاشتن فقط 20 دقیقه زمان همیشه خانه ی تمیز و مرتب خواهیم داشت .

از اتاق ها شروع کنید همه چیز را مرتب و اساس غیر استفاده را به افراد نیاز مند بدهیم لکه گیری لکه های روی دیوار گرد گیری لوستر ها لامپ ها و تابلو های کوچک و حتی لوستر ها روشنای و مرتب بودن اتاق را به چشم میاورد.

کف خانه را تمیز کنید و قالی را با شستن یا پهن کردن زیر نور افتاب و استفاده از شامپو فرش های مخصوص تمیز کنیر برای براق کردن وسایل خانه از جمله کمد گاز و یخچال یا کف خانه و حتی وسایل چوبی از ماده مخصوص براق کننده استفاده کنید.

تغیر دکراسیون خانه و برداشتن وسایل غیر ضروری در فضای نشیمن.مبلمانتان را با استفاده ار برس های پرس گیر تمیز و نو کنید و اگر کمی کثیف شده با شامپوی مخصوص زیر نور افتاف تممیز کنید .

اشپز خانه مهمترین فضای خانه نیاز به دقت و زمان بیشتری دارد برای تمیز کردن شعله پخش کن گاز از ماده که خیییلی احتیاج به دقت در استفاده دارد و خیلی هم خطرناک است به نام امونیاک تمیز کنید و مانند روز اول به ان برق بیندازید.

برای تمیز کردن سینک ظرف شوی و یا وسایل استیل از ترکیب جوش شیرین و اب لیمو استفاده کنید تا خیلی زیباتر پاک شود.پرده ها دست گیره در ها و یا پریز ها را فراموش نکنید که هر چند کوچک ولی تاثیر زیادی در تمیزی خانه دارند.شیشه ها را با روزنامه های  خوانده شده تمیز کنید که خیلی روش عالی است و در هزینه و خرید پارچه صرف جوی میشود.

درباره شیدا پژوهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *