خانه / خبر news / اخبار تكنولوژي / جنبش وال استریت و اشغال مشتری/عکس

جنبش وال استریت و اشغال مشتری/عکس

خبر آنلاین: یکی از ژورنالیست‌های خوش‌ذوق پاپ‌ساینس در واکنش به جنبش اقتصادی وال‌استریت این پوستر را آماده کرده است: ۱۲٫۵درصد از سیارات ۷۱درصد از جرم سیارات را به خود اختصاص داده‌اند. مشتری را اشغال کنید!

جنبش وال استریت و اشغال مشتری/عکس

–baranpatogh–

سیاره مشتری که بزرگ‌ترین جسم در میان ۸ سیاره منظومه شمسی است، بیش از ۲ برابر تمام اجرام منظومه شمسی (صدالبته غیر از خورشید) جرم دارد و بیشترین شباهت را از نظر ترکیب شیمیایی به خورشید دارد. این سیاره ۱۱٫۲ برابر زمین قطر و ۳۱۷٫۸ برابر زمین جرم دارد. شعاع مدارش ۵٫۲ برابر واحد نجومی (هر واحد نجومی معادل متوسط فاصله زمین تا خورشید یا حدود ۱۵۰ میلیون کیلومتر) است و ۱۱٫۸۶ سال طول می‌کشد تا یک بار به دور خورشید بگردد. برخی اخترشناسان به شوخی می‌گویند اگر روزی گذار موجودی فرازمینی به منظومه شمسی افتاد، در گزارش خود خواهد نوشت: «این منظومه از ستاره‌ای کوچک‌تر از متوسط ستارگان، سیاره‌ای گازی و تعدادی خرده‌سنگ و سیاره دیگر تشکیل شده است!».

سیاره مشتری این شب‌ها به بهترین موقعیت رصدی از زمین رسیده و در تمام طول شب می‌توان آن را که پس از ماه به درخشان‌ترین جسم آسمان شب تبدیل شده، بر پهنه آسمان مشاهده کرد. مشتری به هنگام غروب خورشید در شرق قرار دارد و تا طلوع خورشید، پهنه آسمان را درمی‎‌نوردد تا در سمت غرب غروب کند.

خصوصیات و ویژگی های رشته ی علوم انسانی
بخوانید

درباره BT

دوست دارم نظرتون رو درباره مطالبی که تو سایت هست بدونم - موفق و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.