راهکارهای جستجوی حرفه ای در گوگل

جستجوی حرفه ای در گوگل
جستجوی حرفه ای در گوگل

راهکارهای جستجوی حرفه ای در Google:

برای یک جستجوی حرفه ای در Google   لازم است که نکاتی را رعایت کنید. احتمالاً هنوز هم Google را به ساده ترین شکل خودش به کار می برید. اگر استفاده فعلی شما از Google محدود به تایپ کردن چند کلمه در قسمت جستجو است،راهکارهایی به شما ارائه می کنم تا جستجوی حرفه ای تری در Google داشته باشید.اصلاً نگران نباشید، یادگیری این نکات اصلاً دشوار نیست.
با یادگیری و استفاده از ۱۲ نکته زیر، می توانید به یک جستجوگر حرفه ای در Google تبدیل شوید:

عبارات را به طور صریح تایپ کنید:

فرض کنید به دنبال محتوا در مورد بازاریابی اینترنتی هستید. برای جستجوی حرفه ای در Google ، به جای اینکه فقط internet marketing را در قسمت جستجوی گوگل وارد کنید ، بهتر است از (“) در ابتدا و انتهای عبارت استفاده کنید. مثال: ” internet marketing “.

کلمات ناخواسته را حذف کنید:
فرض کنید می خواهید عبارت بازاریابی اینترنتی محتوا را جستجو کنید، اما همزمان می خواهید نتایجی که حاوی تبلیغات است را حذف کنید. برای انجام این کار ، از علامت منفی “-” قبل از کلمه ای که می خواهید حذف شود استفاده کنید.
مثال: internet marketing -advertising

 جستجوی سایت خاص:

گاهی می خواهید یک وب سایت خاص را برای محتوای متناسب با یک عبارت خاص جستجو کنید. اگر سایت از ویژگی جستجوی داخلی پشتیبانی نمی کند ، می توانید از Google برای جستجوی اصطلاح مورد نظرتان در آن سایت استفاده کنید. به این شکل: “site:somesite.com”

مثال: “internet marketing” site:www.smallbusinesshub.com

کلمات مترادف و مشابه:

فکر کنید می خواهید کلمه ای را در جستجوی خود بگنجانید ، اما همزمان می خواهید نتایجی را بدست بیاورید که شامل کنید که شامل کلمات مشابه یا مترادف نیز باشند. برای این کار از “~” در مقابل کلمه استفاده کنید.

مثال: “internet marketing” ~professional

جستجوی اسناد خاص:

 

اگر به دنبال یافتن نوع خاصی از فایل ها هستید، می توانید از “filetype:”  برای یک جستجوی حرفه ای در Google استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید فقط فایل های پاورپوینت مربوط به بازاریابی اینترنتی را پیدا کنید.

مثال “internet marketing” filetype:ppt

    این یا آن:

به طور پیش فرض ، هنگام انجام جستجو ،  Google کلیه اصطلاحات مشخص شده در بخش جستجو را سرچ می کند. اگر به دنبال یکی از چند اصطلاح وارد شده در بخش جستجو هستید، می توانید از کلمه OR استفاده کنید. دقت کنید که برای کلمه OR حتماً از حروف کپتال (بزرگ) استفاده کنید.
مثال: internet marketing OR advertising

 لیست تلفن:

اگر کسی با شما تماس می گیرد و شما آن شماره را نمی شناسید، می توانید با استفاده از ویژگی دفترچه تلفن، آن را در Google جستجو کنید.

به عنوان مثال: phonebook:617-555-1212

جستجوی کد منطقه:

اگر به دنبال جستجوی یک منطقه با استفاده از کد تلفن هستید، کافی است کد منطقه ۳ رقمی را وارد کنید و Google به شما می گوید که این کد برای چه منطقه ای است.

مثال: ۶۱۷

دامنه های عددی:

این نکته بسیار کم کاربرد اما برای انجام یک جستجوی حرفه ای در Google بسیار مفید است. تصور کنید می خواهید نتیجه ای پیدا کنید که حاوی طیف وسیعی از اعداد باشد. شما می توانید این کار را با استفاده از عبارت X..Y انجام دهید. این نوع جستجو سالها است که کاربرد دارد، از استعلام قیمت ها گرفته تا هر عدد و رقم دیگری که مدنظرتان است.

مثال: president 1940..1950

ماشین حساب:

دفعه بعد که نیاز داشتید یک محاسبه سریع انجام دهید، به جای استفاده از ماشین حساب می توانید عبارت مورد نظرخود را در Google وارد کنید.
مثال: ۴۸۵۱۲ * ۱٫۰۲

تعریف کلمات:

اگر نیاز دارید که به سرعت تعریف یک کلمه یا عبارت را جستجو کنید، فقط از دستور “define:” استفاده کنید.

مثال: define:plethora

امیدوارم این لیست از نکات در مورد جستجوی حرفه ای در گوگل برای شما مفید باشد.

 

منبع ترجمه: https://livecode.com/12-quick-tips-to-search-google-like-an-expert/

 

درباره farshad

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.