اهمیت بک لینک ها در بهبود سئوی سایت

اهمیت بک لینک ها در بهبود سئوی سایت

اهمیت بک لینک ها در بهبود سئوی سایت
اهمیت بک لینک ها در بهبود سئوی سایت

بهینه سازی موتور جستجو شامل انجام کارهای مختلفی است که هر یک از آنها به همان نسبت برای حفظ قدرت وب سایت شما اهمیت دارند. بک لینک ها یکی از ابعاد اساسی سئو هستند زیرا به ایجاد دامنه و صفحه وب سایت کمک می کنند و اینها به طور مستقیم در رتبه بندی نتایج جستجو نقش دارند. پس اهمیت بک لینک به خودی خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

ما را در اینجا در مورد اهمیت بک لینک ها و بهترین روش های تولید محتوا با استفاده از بک لینک بحث می کنیم.

بک لینک چیست؟

بک لینک، پیوند دادن به یک وب سایت دیگر است. در اوایل ظهور موتورهای جستجو ، الگوریتم رتبه بندی گوگل تقریباً تنها به بک لینک وب سایت متکی بود. این الگوریتم پس از مدتی به آسانی با تکنیک های سئوی هکرها دستکاری شد.

سایت هایی که تعداد زیادی لینک دارند و غالباً بدون محتوا هستند به طور معمول جریمه می شوند. بنابراین در دستیابی به لینک ها برای وب سایت تان از این کار خودداری کنید.

از آنجا که الگوریتم های موتور جستجو پیچیده تر شده اند ، بک لینک ها هم کم اهمیت تر شده اند، اگرچه هنوز هم در قدرت و اقتدار وب سایت شما نقش دارند. به عنوان مثال ، سایت های ارائه دهنده دامنه و پیج، نشانه های مستقیم چگونگی اعتقاد موتور جستجو به سایت شما هستند.

هرچه این سایت ها معتبرتر باشند، ازنظر کلمات کلیدی که هنگام جستجو در مورد کلمات کلیدی انتخاب کرده اید ، رتبه بالاتری می گیرید.

با این وجود ، بهتر است بک لینک های دیگری برای بازدید کنندگان وب فراهم کنید تا وب سایت شما را پیدا کنند. اگر بازدید کننده در حال خواندن یک وبلاگ آموزنده است و لینکی را مشاهده می کند که به سایت شما باز می گردد و می داند که موضوع آن برای تحقیقاتش مناسب است، می تواند بر روی لینک کلیک کرده و به سایت شما هدایت شود.

این با عنوان مراجعه به سایت شناخته می شود و می تواند تأثیر مثبتی در اعتبار آنلاین وب سایت شما داشته باشد.

دو نوع بک لینک مختلف وجود دارد:

 • بک لینک های فالو که به طور مستقیم به دامنه و صفحه وب سایت شما کمک می کنند و قدرت سایت را بالا می برند.
 • بک لینک های نوفالو که قدرت سایت را بالا نمی برند. اما باز هم مفید هستند زیرا می توانند به بازدید کنندگان کمک کنند وب سایت شما را آسان تر پیدا کنند.

 

چگونه بک لینک بگیریم?

دیدن بک لینکها نقش مهمی در عملکرد وب سایت شما در نتایج جستجو دارد. ایجاد یک سبد بک لینک قوی بسیار مهم است. اما گرفتن بک لینک می تواند یک فرایند وقت گیر و خسته کننده باشد. خوشبختانه ، روش های بی شماری برای دریافت بک لینک وجود دارد که هر یک می تواند برای سبد بک لینک وب سایت شما مفید باشد.

 

 • ارسال دایرکتوری آنلاین و محلی

  لیست کردن وب سایت تان در دایرکتوری های محلی یا آنلاین، یک بک لینک قوی به شما می دهد ، هرچند ممکن است این یک بک لینک نوفالو باشد. صرف نظر از این مساله، دایرکتوری هایی مانند Yelp ، Yellow Pages و Four Square باعث می شوند تا بازدیدکنندگان بتوانند وب سایت شما را پیدا کنند، بررسی ها را بخوانند و مشخص کنند که آیا شما ارائه دهنده مناسبی برای آنها هستید یا خیر.

  علاوه بر این ، صفحات “کسب و کار من(My Business )” در Google به شما امکان می دهد تا کسب و کار و وب سایت خود را در Google Maps لیست کنید ، و پیدا کردن بازدیدکننده برای شما آسان می شود. مطمئن شوید که از نام صحیح ، آدرس و شماره تلفن به طور مداوم در تمام لیست های فهرست آنلاین استفاده می کنید تا از سردرگمی احتمالی خودداری کنید.

 • نظرات وبلاگ

  راه دیگر برای جمع آوری بک لینک برای وب سایت، مراجعه به وب سایت های معتبر، خواندن وبلاگ های آنها و اظهار نظر در مورد آنها با ابراز قدردانی از محتوای با کیفیت شان یا پرسیدن سؤال متفکرانه است. البته در اظهارنظر درباره پست، لینکی به وب سایت خود می دهید. با این که اینها می توانند به بک لینک های ناپایدار تبدیل شوند، با این حال ، باز هم می توانند به شما در ایجاد رابطه با دیگر وب سایت های معتبر و مشاغل صنعتی کمک کنند.

 • فارغ از این، اطمینان حاصل کنید که فقط در مورد پست های مناسب و مرتبط با صنعت خود اظهار نظر می کنید. در غیر این صورت ، لینک شما ممکن است به عنوان هرزنامه خاموش شود و سایت به سادگی نظر شما را حذف می کند.
 • وبلاگ نویسی مهمان

  یکی از بهترین استراتژی ها برای به دست آوردن لینک های پیگیری با کیفیت بالا ، وبلاگ مهمان برای وب سایت های دیگر در صنعت شما است. این به مراتب بیشتر از سایر گزینه هایی که ذکر کردیم، وقت گیر است ، اما بهترین روش برای ایجاد بک لینک های باکیفیت است.

 • برای انجام وبلاگ نویسی میهمان ، باید در سایت های با کیفیت در صنعت خود تحقیق کرده و بدانید که کدام یک وبلاگ های مهمان را می پذیرند.

سپس باید این اطمینان را حاصل کنید که مشغول نوشتن مطالب متناسب با دستورالعملهای آنها هستید و برای تأیید، آنها را برایشان ارسال کنید. حتماً لینک سایت خود را در جایی از محتوا درج کنید ، زیرا این هدف کلی وبلاگ نویسان مهمان است. در حالی که بسیاری از سایت ها به وبلاگ مهمان علاقه مند نیستند اما تعداد زیادی ازسایت ها هم متعهد به انجام این کار هستند.

 • محتوای حرفه ای

در حالی که برای به دست آوردن لینک های ورودی قوی برای وب سایت خود، باید برخی تاکتیک های بک لینک اشاره شده در بالا را بکار بگیرید، همچنین باید بر روی ایجاد محتواهایی که خودشان بک لینک دریافت می کنند، تمرکز کنید. اگر محتوای عالی بنویسید که برای افراد علاقه مند به صنعت شما مفید باشد ، خودشان به آن لینک می زنند.

 

منبع ترجمه: https://statcounter.com/insights/seo/backlinks

 

درباره farshad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *