خانه / خبر news / اخبار اقتصادی / افتتاح اولین بزرگراه برقی جهان در سوئد / تصاویر

افتتاح اولین بزرگراه برقی جهان در سوئد / تصاویر

باران پاتوق اخبار اقتصادی از سراسر جهان :

افتتاح اولین بزرگراه برقی جهان در سوئد / تصاویر

استفاده سوخت های فسیلی برای زمین ضرر داشته، اما امروزه حمل و نقل کالا با این نوع سوخت ها انجام می شود. به همین دلیل دو شرکت …

افتتاح اولین بزرگراه برقی جهان در سوئد / تصاویر

استفاده سوخت های فسیلی برای زمین ضرر داشته، اما امروزه حمل و نقل کالا با این نوع سوخت ها انجام می شود. به همین دلیل دو شرکت زیمنس و اسکانیا تصمیم به توسعه اولین بزرگراه برقی جهان گرفته اند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از Topinearth ، این بزرگراه در کشور سوئد با طول ۱٫۲ مایل درنظر گرفته شده و شامل یک سری سیم است که از بالای ان برای استفاده کامیون های مجهز به تجهیزات اتصالی مناسب عبور داده شده است.
 

اولین بزرگراه برقی جهان در سوئد

این کار موجب می شود تا کامیون ها با غیرفعال کردن موتور سوختی خود به استفاده از انرژی برق ارزان و البته غیرالاینده روی اورند، این نوع وسایل نقلیه در پایان مسیر برق کشی نیز موتور سوخت فسیلی خود را فعال می کنند.

Claes Erixon از مقامات اسکانیا این پروژه را گام مهمی برای حرکت وسایل نقلیه بدون استفاده از سوخت های فسیلی دانسته است. کلینتک کانادا به نقل از یکی از مسئولین زیمنس گفته است که این عمل موجب کاهش مصرف انرژی تا نصف می گردد.
 

اولین بزرگراه برقی جهان در سوئد
اولین بزرگراه برقی جهان در سوئد

درصورت ارزیابی های مثبت این شبکه حمل و نقلی احتمالا در دیگر کشورهای جهان به کار گرفته خواهد شد، چرا که هم از لحاظ مصرف انرژی و هم سرعت نیز وضعیت بهتری را نسبت به دیگر سوخت ها فراهم می آورد.

تجاوز جنسی به دختر بیمار در بخش مراقبت ویژه بیمارستان
بخوانید

بازنشر خبر از باران پاتوق

منبع

درباره خبرهای باحال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.